Vírusos gyomor következménye mi lehet? Pl betegségek
Vírusokra van gyógyszer? Igen scifi már ez az egészségügy.
Az orvos azért mondta, mert ő sem tud semmit. Ha gyógyszert ír fel, az sem jelenti, hogy éppen tudja mi a helyzet, maximum tudni véli (ehhez nem kell orvosnak lenni, 5 éves gyerek is tudni vél dolgokat)
A Tiéd is egy megközelítés :)
Az ántsz járványügyi kötelességből hívott fel, a fertőzés eredetére és várható továbbterjedésére keresnek ilyenkor információkat.
A gyógyszer ára sosem 1000 párszáz forint, igen sok pénzt lopnak el az emberektől (fizetésből különböző néven levont összegek), egyébként a gyógyszerekről annyit, hogy sok esetben nélkülük is pont annyi idő alatt meggyógyul az ember, tehát attól eltekintve, hogy bizonyos esetekben valóban hasznosak, valójában még nem olcsóak és számos esetben fölöslegesek.
Amikor fölöslegesek, akkor viszont a mellékhatásuk pont annyi vagy akár több gondot okozhat, mint amekkora előnyük lehet amikor szükség van rájuk és valóbaj a jó gyógyszert találják el.
Ezt csak a nézőpont miatt írom le, nem vita vagy győzködés, semmi ilyesmi.
Súlyos következményei lehetnek, a gyomornyálkahártya fekélyének kialakulásától kezdve a bélbolyhok pusztulásán keresztül a vékony- és vastagbél betegségig. Komolyan kell venni, nem úgy, ahogy az eddigi hozzászólások!
Mindenekelőtt tudni kell: székletvizsgálattal csak a _bakteriális_ fertőzés okozóját lehet pontosan kimutatni, a vírusosét nem, csak azt, hogy az milyen károsodásokat okozott. Ennek alapján tudja eldönteni az orvos, hogy milyen gyógyszerezéssel és diétával kezelje a fertőzést, és előzze meg a szövődményeket. Az ÁNTSZ-nek pedig adott esetben intézkedéseket kell hozni egy súlyosabb járvány megelőzésére.
A vírusos gyomorrontás a legtöbb esetben gyors lefolyású, ha a beteg betartja az alapvető higiénia szabályokat, a gyakori folyadékbevitelt és az ilyenkor szokásos diétát: ropi, keksz, sós vízben főtt burgonya, és semmi más. Két-három napnál tovább tartó panaszok esetén azonban mindenképpen orvoshoz kell fordulni, és az utasításait szigorúan be kell tartani!
kifejezetten a gyomorban megtelepedö baktériunos fertözés a Helicobacter pylori
érdemes komolyan venni mert a kezdeti "majd elmulik" tünetek után fekélyek, ezáltalsulyosabb szövödmények kialakuksához vezethet. A gyomorrák kezdeti kialakuló stádiumában szinte mindig jelen van ez a Helicobacter pylori..
A gyomorrákosok 100% fogyasztott vizet is a betegsége kialakulásakor.
Ráadásul a dihidrogén-monoxidot fogyasztók 100%-a meghal, és ez nem konteó, ritka hogy a világon minden szakértőcsoport / nézet egyetért valamiben. Ez ilyen.
A helico. pylori viszont az emberi flóra része, a gyomorban ez a baktérium teljesen természetes, sőt egészséges.
Ja hogy ha valakire ráesik egy zongora és kimutatják a gyomrában a helicobactert akkor amiatt volt.. meg a fekély, gyomorrák vagy éppen akármi is emiatt van, lényeg hogy a valódi okokról eltereljék a figyelmet.
Áltudományos baromság, viszont a tudományról is elárul valamit az, hogy ilyeneket lehet terjeszteni (helicobacter-betegség mítosz), és a kamu nem különül el a valóságtól. De persze rögtön el lehet adni antibiotikumokat, annyira átlátszó profitorientált kamu, azt nem értem miért nem esik le minden embernek.. mint a zongora.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!