Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudja meg egy felnőtt,...

Honnan tudja meg egy felnőtt, hogy autista/aspereger vagy autisztikus? Milyen vizsgálatok, tesztek. Stb. vannak? Ha már kiderült, hogy valamelyik, akkor ez diagnosztizálható. Valahol?

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Elsőként az Autizmus Alapítványnál tájékozódj, ők irányítanak majd megfelelő helyre.
2015. ápr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi....
2015. ápr. 6. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok, vannak online tesztek de igazából nem tudom, hogy mennyire hitelesek. Mindenesetre egy próbát megér, nálam egészen bejött az eredmény. Biztos diagnózist viszont csak szakemberek tudnak adni, személyes megfigyelés és különböző tesztek alapján, amellyel tesztelik többek között az IQ-t, szociális képességeket, mozgásos zavarokat és érzelmi érintettséget is. Nem ártana felvenni a kapcsolatot a Vadaskerttel is, bár nem tudom, hogy ott foglalkoznak-e felnőttekkel. De információkat adhatnak. Ha kapsz diagnózist, felnőttkorban is elérhető sokfajta terápiás módszer, ami nagyon sokat tud segíteni. Addig is szakkönyveket olvashatsz, van köztük olyan, ami érthető és egyben részletes, valamint terápiás lehetőségeket is kínál.

Kipróbáltam ezeket, a semminél jobb, amíg még nincs diagnózis:

[link]


Ezt a honlapot pedig érdemes átnézni, ez legalább hivatalos, nem innen-onnan szedett információ.

[link]


Első körben kellene egy jó pszichológus, olyan, aki ért a témához és ő is be tud utalni részletes kivizsgálásra valamelyik intézménybe. Beutaló nélkül azt hiszem, nem is fogadnak.

2015. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt meg elfelejtettem belinkelni:

[link]

2015. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! Utána járok ezeknek! Nagyon köszönöm a segítséget!!!
2015. ápr. 6. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!