Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több évtizede fennálló lábszár...

Több évtizede fennálló lábszárfekély. Lehet még remény a gyógyulásra?

Figyelt kérdés

A probléma 30 évvel ezelőtt kezdődött. Egy vírusfertőzés gócokat képzett a szervezetben és ezután nem sokkal jelentek meg az első fekélyek a lábszáron. A betegség elhatalmasodott, több éven át tartó szinte folyamatos kórházi tartózkodás/kezelés nem hozott jelentős eredményt. Ezután több orvos is próbálta meggyógyítani, de nem sikerült. Az utolsó orvosi vélemény szerint nem lehet meggyógyítani, csak "fenntartani" a jelen állapotot. Az, hogy mi idézte elő (gócok) egyébként csak nemrégiben derült ki.

Ez az állapot jelentősen korlátozza az életvitelt és nagyon nagy fájdalmakat is okoz.

Reménykedünk még, hátha valamilyen újfajta kezelés, akár külföldről beszerezhető gyógyszer enyhülést hozhat.

Van esetleg valakinek tapasztalata, információja?

A válaszokat nagyon megköszönném!


2015. márc. 14. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az alapbetegség? Ha diabetes, akkor azt kezelni kell szigorúan, különben sosem gyógyul meg.

Egyébként esetleg bőrátültetés jöhet szóba, de erről bőrgyógyász tud felvilágosítást adni, hogy nálad lehet-e vagy sem.

2015. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Philipp Gábor ***** válasza:
100%
Lehet hogy cukros vagy és ez ennek a következménye.Hasznos lenne arra egy vérvizsgálat.
2015. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szerintem cukorra biztosan néztek, alap vérképben benne szokott lenni. Uh. azt a részt kizárnám. Bár undorítónak tűnik, és nem tudom, hogy a te esetedben alkalmazható e, de szoktak nyüveket használni reménytelennek tűnő sebek tisztításánál. Így néhány esetben sikerült már elkerülni az amputációt. Erről csak dokumentumfilmet láttam, nem tudom, hogy itthon csinálják e, mindenesetre nézz utána, hátha. [link]
2015. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat!


Cukorbetegségről nincs szó szerencsére. A kiváltó ok a fenntartó ok is egyben. Tehát a vírusfertőzés okozta gócok "nem engedik" hogy meggyógyuljanak a sebek. Belsőleg kellene valahogy "feloldani" ezeket a blokkokat, csak nem tudjuk (és az orvosok sem eddig) hogyan, illetve mivel.

A nyüvekkel való kezelésről már én is hallottam, valóban nem egy gusztusos látvány, de igen hatásos tud lenni.


Köszönöm a tanácsokat!


Szép napot kívánok!

2015. márc. 14. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudni kellene hozzá a vírus típusát, hogy kezelni lehessen. Úgy emlékszem, hogy a herpesz vírusokra van egy pár kísérleti szer, ami felpörgeti az immunrendszert, elképzelhető, hogy ezek más vírusfertőzéseknél is használnak. Van egy csomó egyéb gyógyszer is, pl tamiflu meg hasonlóak. Sejttenyészeten kellene végigpróbálni, hogy a te vírusod ellen melyik jó, ha még nem kísérleteztek ki erre a vírusra specifikus szert. Ha szerencséd van, akkor van konkrét szer rá, bár erre szerintem kicsi az esély. Ha nem tudják a típusát, akkor sokra van már valamilyen teszt, ha egyik sem mutat semmit, akkor meg kerítened kell egy genetikával foglalkozó céget, ami vagy az RNS-ből vagy a DNS-ből (típustól függően) megszekvenálja a vírusodat, és beazonosítja, hogy milyen fajta. Ezekhez sok utánajárás és pénz fog kelleni szerintem. El lehet menni még olyan irányba, hogy olyan kiméra T-sejteket létrehozni, amik specifikusak a vírusra, viszont ez manapság még szerintem egy kicsit veszélyes, mert akár autoimmun betegség is lehet belőle, ami rosszabb, mint a mostani állapotod. Akutt leukémiánál csinálnak ilyet, ha már nincs semmi remény más módszereknél. Általában jók az eredmények vele. A fő probléma, hogy nehéz megmondani, hogy az adott T-sejt nem e fog felismerni valamilyen saját fehérjét is idegennek, és nem e támadja meg a saját sejteket emiatt. Amíg nincs átfogó adatbázis arról, hogy mit szabad használni, és mit nem, addig szerintem túl nagy a kockázata. Úgy tudom, hogy most kotorják össze az adatbázist ezen a téren, de talán 10 év vagy több is, mire ez bevett terápia lehet.
2015. márc. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítem az előzőt, a T-sejtek mindenképp saját sejtet fognak támadni, úgy értettem, hogy a vírusfertőzőtt sejtek mellett megtámadhat egészségeseket is, ha rosszul tervezik meg.
2015. márc. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Philipp Gábor ***** válasza:
Autoimmun betegség is kialakulhatott akkor ennek a vírusnak "köszönhetően" . Ilyenkor az immunrendszer a saját sejtjeidet támadja meg és ezért van a fekély.Ebbe az irányba is el kéne menni mert ha igen akkor az immunszupresszív gyógyszerek jelentheti a megoldást.
2015. márc. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!