Mi torténik ha a vakbélgyulladás nincs kezelve? (Ha nem megy el az alany orvoshoz)
legnagyobb esellyel a vakbele perforal (=kilukad), a beltartalom es a gyulladasnal jelenlevo bakteriumok is kijutnak a hasuregbe es egyreszt hashartagyulladast okoznak (ez onmagaban is eletveszelyes allapot) es nagyon gyorsan szepszist (vermergezest) kap a beteg. (a vermergezes onmagaban is halalos).
Tehat a gyulladas miatti kilukadas egy akut hasi katasztrofat okoz es nagyon gyorsan belehal az ember. szep fajdalmas tud lenni
Ne játsz vele, ez életveszélyes műfaj, ahogy előttem néhányan már írták.
Egyébként tud spontán is gyógyulni, de azért inkább ne erre számíts, nálam gyakorlatilag néhány órán múlt, hogy nem haltam meg.
Begyulladt, de a háziorvos nem ismerte fel (nem hibáztatom, rendellenesen hosszú féregnyúlványom volt, és nem az alhas jobb, hanem bal oldalán produkált tüneteket), azt mondta, menstruációs görcs. Az éjszaka közepén aztán perforált, ami iszonyatos fájdalom volt. Ha anyám nem olyan karakán, és visznek be azonnal a kórházba, ahol mindjárt műtöttek is. Mire beértünk, én már nem voltam magamnál. Aztán jött egy hónap kórház a szövődmények miatt (ilyenkor ugye a béltartalom kiömlik a hasüregbe), hashártyagyulladás, bélelzáródás. A bélelzáródásos időszakban három napig altatásban tartottak, mert olyan fájdalmaim voltak, hogy semmiféle fájdalomcsillapító nem hatott - legalább erre nem emlékszem. És még kb. 10 évig voltak utána hasi fájdalmaim a gyulladás miatt a hasüregben kialakult összenövések miatt.
Ez után a testvéreimet megelőzés jelleggel megműtötték, egyiküknek már voltak letapadások, azaz lábon kihordott gyulladás, ami szerencsére nála nem perforált (de minden egyes alkalommal ennek nő az esélye), és mindannyiuknak ez a normálistól eltérő, hosszú, a has bal oldalára átérő féregnyúlványa volt.
Szóval ne játsz vele. A műtét is sokkal biztonságosabb, és kevésbé kell szövődményekkel számolni, ha nem perforált. Ha egyszer már volt vakbélgyulladásod, jó eséllyel lesz megint, és minden egyes alkalommal nő a perforáció esélye.
4-es, az alhas nem bal, hanem jobb oldalán helyezkedik el, rendszerint itt is nyitják fel a hasfalat.
A vékonybél itt megy át vastagbélbe, itt keletkezik egy "kiöblösödés", ez a vakbél, de általában nem ennek, hanem az innen induló féregnyúlványnak (latinul appendix vermiformis, a gyulladása appendicitis) a gyulladása szokott előfordulni, a köznyelvben ezt hívják vakbélnek.
A féregnyúlvány rendesen úgy félarasznyi hosszú.
A wiki elég jó ismeretést ad róla: [link]
Kedves orvos kolleginák, kérném precíz válaszok adását a pácienseknek, nem mintha jogalapja lenne bárkinek is gyíkot perelni a neten, de mégis az orvosi etikett megköveteli, hogy olyan pontos választ adjunk, amilyen csak lehetséges.
Tehát a feltett kérdésre, miszerint Mi torténik ha vakbélgyulladás nincs kezelve? (Ha nem megy el az alany orvoshoz) - az egzakt és időszerű válasz:
Kezeletlen marad!
Nem kéne jövő idejű fejtegetésekbe bocsátkozni, nem vagyunk mi gyurcsók mágus.
Mi van ha az illető túl jól sikerült jeges fürdőt vesz, vagy népnyelven cryogenizáltatja magát?
Akkor ugye beleértve egyéb testfolyadékokkal való közlekedést vajmi kevés esély mutatkozik bárminemő perforálódásra....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!