Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a tiltás miért van az...

Ez a tiltás miért van az Augmentin kapszula esetében?

Figyelt kérdés

Van ugye az Augmentin kapszula és por formában is.


Állítólag a kapszulát egyben kell lenyelni, max. félbe szabad törni. De jobban nem szabad összetörni. Miért nem? Mi van, ha mégis összetöröm?


Ugyanis elolvastam mind a kapszula, mind a por leírását, jellemzőit, teljesen megegyeznek.


Akkor mégis miért tiltott a kapszula összetörése?


2015. jan. 21. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
valami különbség biztos van a kettő között, azért nem szabad bizonyos gyógyszereket összetörni, mert ha összetöröd, már a szájban elkezd felszívódni, viszont ha egészben nyeled le, akkor a gyomorban szívódik fel és a teljes hatása miatt a gyomorban kell felszívódnia (ennek ellenére káros hatása nem lesz ha összetöröd, de ha nem muszáj, inkább ne)
2015. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Én is a felszívódásra gondoltam, mint lehetséges okra.


De amikor olyan szinten be van dagadva a mandulám, hogy nyelni alig tudok, gondolom, akkor jobb inkább összetörve bevenni, még ha vmennyit veszít is a hatásából, mintha egyáltalán nem venném be.

2015. jan. 21. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is azért van, mert bizonyos gyógyszerek körül vannak véve olyan anyaggal, ami meggátolja, hogy a gyomorban feloldódjon és majd csak a vékonybél másfajta PH-ján oldódik fel.


Ez azért kell, mert ugye nem mindegy, hogy mire akarom, hogy hasson. Nem mindegy, hogy hol és hogyan szívódik fel vagy egyáltalán felszívódik-e. Mert pl. egy bélfertőzésre nem jó ha felszívódik, mert a bélben kell elpusztítania a bacikat...


Mandulára nemtom, de szerintem is kb. mindegy.

2015. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert a kapszulánál direkt be van jelölve hol törhetted ketté. Ott lehet, máshol nem. Akkor nem sérül a külseje.
2015. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!