Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csipoprotezis mutet utan...

Csipoprotezis mutet utan (cement nelkuli) mennyi ido utan lehet (ha egyaltalan lehet) edzeni? 16/L

Figyelt kérdés
Most kapok uj protezis mivel az izuleti gyulladas miatt teljesen tonkrement a jobb csipom, elhalt a combfejem. Kb 3honap utanra mondta az orvos hogy elhagyhatom a mankot es utanna attol fugg hogy hogy javulok akkor atterhetek botra.azt mondta hogy ha teljesen beepul a protezis es rogzodik akkor mar futhatok is na de neten mindenhol azt olvastam hogy se guggolni se futni nem szabad vagy ez csak addig amig nem rogzodik a protezis? Es ha teljesen berogzodott lehet e edzeni? Minden nap edzek mar nagyon regota (has, kar, láb, fenek) igen igy is edzek hogy mar tonkrement a labam igaz nagyon faj meg neha helytelenul csinalom de egyszeruen nem akarom feladni nem akarok ugy elni mint egy 50eves, ugy akarok elni mint egy 16eves. Utanna is ugyanugy szeretnek edzeni de felek hogy kilazul vagy valami amit nagyon nem szeretnek, persze sok helyen olvastam hogy nem lazul ki csak 15-20ev mulva ha nem terhelem. Nem tudom mit csinaljak nem akarok ugy elni hogy nem edzetek nekem ez olyan mint masnak a tanc vagy az uszas nekem meg ez es nem akarom a betegsegem miatt abbahagyni:(

2014. dec. 22. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akatlak elkeseríteni,de a sportot majdnem elfelejtheted ha nem hobbiszinten csinálod. Mire letelik a 3 hónap,rájössz hogy dupla annyi munkával feleannyit (sem)tudsz majd elérni.Általában egyénre szabottak a gyógytornák, így szinte biztos hogy kihozhatod magadból a legtöbbet.Valami célt tűzz ki magadnak ha leteszed a mankót akkor mit akarsz elérni.Ez majd motivál.Ha fokozatosan terheled ,nem egyszerre akarsz mindent akkor nem lazul ki semmi. Próbáld a nyújtott és hajlított lábemeléseket rendszeresen csinálni. A guggolást hagyd a francba mert kicsinálod magad,inkább úszni járj de én tapasztalatból írom hogy az első hat hónapban az aktív kemény meló(nekünk akik sportoltunk valamikor) az nem játszik. Éppen elég a kötelező és elégedj meg vele egyenlőre,az időt lesz a legnehezebb megvárni amíg többet tehetsz. Később ha így állsz hozzá,és így nem adod fel, biztosan menni fog amit szeretnél.(ésszerű célok)
2014. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi tortent veled, hogy 16 évesen csipoprotézisre szorulsz? :o
2014. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Izuleti gyulladasom volt a csipőmbe mar nagyon regota(H1N1 injekcio miatt lett izuleti gyulladasom)es emiatt ment tonkre. De persze kaptam biologiai terapiat is (2fajtat is) de azok mellett ment tonkre
2014. dec. 28. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyósom is kapott mindkét oldalra csípőprotézist és 3 hónapig nem is hajolhat például. Edzeni meg csak a Jóisten tudja, de minimum fél-egy év után, akkor is csak óvatosan.
2015. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos hogy másfél év kell hogy odanőljön a csont utánna már futhatok fára mászhatok, táncolhatok és edzhetek is
2015. márc. 10. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!