Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit javasoltok?

Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok,166 cm magas, 54,9 kg.

Fél évvel ezelőtt jártam laborban,akkor a koleszterin szintem 7,04 mmol/l volt.Ugyan, akkor megjegyezte az orvos,hogy kicsit magas,de ennyiben maradtunk.

Kb.2 héttel ezelőtt magas pulzusra lettem figyelmes,ami kellemetlen érzettel is társult. 84-109 skálán mozog azóta is.Reggel általában 93-98-at mérek.1 héttel ezelőtt jártam kardiológiai kivizsgáláson,aholszerencsére az említett panaszon kívül más rendellenességet nem találtak.Javasolták a 24 órás vérnyomásmérést,amire csütörtökön(holnap) kerül majd sor.Megjegyezte ő is,hogy kicsit magas a koleszterinem.

Családomban sajnos előfordul(t) hipertónia,agyi érkatasztrófa.

Megmondom őszintén,hogy nem igazán szeretnék gyógyszert szedni ennyi idősen.Egyik kérdésem a magas pulzusra vonatkozik,hogy szerintetek indokolt-e bétablokkoló szedése?Lassan gyermeket is szeretnék.Néha zavaró ez a jól érezhető dobogás,illetve a tudat,hogy tudom,hogy gyorsan ver a szívem.Sajnos a stressz nekem is jelen van az életemben(kinek nincsen),illetve elismerem,hogy nagyon mozgásszegény életmódom van.Ezen tudom,hogy változtatnom kell.Milyen mozgást javasoltok?Jóga,pilates,úszásra gondoltam,de sajnos 1 max.2 alkalomnál többet nem tudok beiktatni.

Másik kérdésem a koleszterinre vonatkozik.A háziorvos szerint,étkezéssel nem nagyon lehet csökkenteni,csak gyógyszerrel,illetve javasolt nyaki UH-t.Itt is fenn áll,hogyha nem muszáj 27 évesen nem szeretnék koleszterinre gyógyszert szedni.A táplálkozásom nem kiemelkedő egyik irányba sem.Megpróbálok változatosan étkezni.Eszem sok gyümölcsöt,halat is próbálok,és főleg csirkét.De emellett cukrot,lisztet is.Elhízott egyáltalán nem vagyok.Étrend kiegészítőket is szedek időnként.

A családban történt esetek miatt,kicsit félősebb (elővigyázatosabb)vagyok,mert nagymamám nagyon fiatalon átélt két agyvérzést,illetve édesanyámnak 40 éves korában volt az agyi érkatasztrófája.Köszönöm szépen


2014. nov. 26. 08:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!