Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már valakinek krónikus...

Volt már valakinek krónikus vastagbélgyulladása? Az orvosok egymásnak ellent mondanak

Figyelt kérdés

Nyáron voltam kolonoszkópián, amit a gasztroenterológusom végzett. A vizsgálat közben mondta, hogy ez colitis ulcerosa lesz. Vett biopsziát, amit a patológus megvizsgált és végül a diagnózis: colitis chronica mediocris gradus enyhe aktivitási jelekkel.


Amikor elvittem a háziorvosomhoz, akinekk van belgyógyász szakvizsgája is, ő azt mondta, hogy ez nem colitis ulcerosa, mert ez nincs sehova leírva. Nem is voltak olyan tüneteim. A panaszom a véres széklet és a napi átlagosnál kicsit több székelés volt. Nem volt semmi láz és komoly fájdalom.


Megmutattam egy nagyon jó sebész főorvos barátunknak, ő is azt mondta, hogy ez szerencsére biztos, hogy nem colitis ulcerosa. Sajnos azokat már úgy kezelik, mint a leukémiásokat. Azt is mondta, hogy azoknak nem is azt a gyógyszert szokták felírni, amit nekem felírtak (Salazopyrin).


Most akkor miért mondta azt a gasztroenterológus, hogy colitisem van? Meg kell mondjam, kicsit félvállról vette a dolgot és elég hamar elhajtott........



2014. nov. 20. 16:08
 1/1 Somogyi Beatrix válasza:
Szia. Nekem cron-colitisem van, már sajnos jó 3,5 éve. Nekem is az elején salazopyrint írtak fel, ami semmit nem használt. Elkerültem egy másik orvoshoz, ő több gyógyszert írt fel de szerencsére többnyire, beállt normálisra a hasmenésem. Nekem véres székletem nem volt, csak hasmenésem.
2014. nov. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!