Székletürités előtt másnak is görcsöl a hasa és fájnak a belei?
elő szokott fordulni.
hasmenés előtt is és székrekedés esetén is(
normál esetben nem emlékszem hogy görcsölt volna.
Életemben 1-2-szer görcsölt a hasam mindössze... Székrekedésem és hasmenésem sem szokott lenni.
Viszonylag egészségesnek tartom magam, számomra természetes, hogy sosincs semmi bajom. A fejem néha fáj, de nem vészesen és okkal. Meg se fázom meg semmi. Az egészségesség már csak ilyen.
A beleim sosem fájtak, de elég rosszul hangzik.
szia. ha székrekedésed van, akkor vehetsz székletlazitót, -nem hashajtó, várandós anyukák is szedhetik, tehát biztos, hogy nem valami erős gyógyszer-
ha birod a yoghurtot, akkor vegyél bioboltba, vagy van némelyik élelmiszer üzletben is lenmagpelyhet, és azt tegyél a yoghurtodba, vagy vegyél be egy kanállal és igyál rá vizet.
A megfelelő viz fogyasztásáról ne feledkezz meg!!!! az a legfontosabb.
nem tej, nem sör, nem üditő.... VIZ!
remélem segithettem) üdv. Edit.
Ha a normál eset a székrekedés, akkor sajnos fájhat a hasad(
Még találtan Neked valamit:
Kevesen tudják, hogy létezik egy nagyon hatékony, ám mégis kíméletes méregtelenítő szer, amely kitűnően alkalmazható az emésztőrendszer tisztítására. Ez a csodaszer nem más, mint a Psyllium Husk, vagyis az útifű maghéj.
Először is lássuk, miért oly’ fontos az emésztőrendszer tehermentesítése!
Már az orvostudomány atyja, Paracelsus is megállapította, hogy „a halál a belekben lakozik”. Na azért nem kell megijedni ettől a kijelentéstől, de valóban érdemes odafigyelni az emésztőrendszerünkre. A szervezet egészséges működéséhez szükségesek a vitaminok, az ásványi anyagok, a fehérjék, a szénhidrátok, a rostok, a zsír és a víz. A rohanó, felgyorsult világban fogyasztott ételek többségéről elmondható, hogy bővelkedik zsírokban, szénhidrátokban, illetve a sok hús- és tejtermék fogyasztása miatt a fehérje-bevitel is meghaladja a szervezet számára optimális mennyiséget. Ezek az anyagok roppant módon leterhelik a beleket, és a kevés rostfogyasztás miatt a félig emésztett ételek megrekednek a bélcsatornákban. A megfelelő mennyiségű rost (napi kb. 25 gramm) és folyadék (napi 1,5-2 liter) segíti a megfelelő emésztést; ezek hiányában különböző egészségügyi problémák léphetnek fel, például pattanásos bőr, túlsúly, sajgó ízületek, székrekedés, puffadás.
A titokzatos nevű Psyllium Husk
Az útifű maghéj vagy másik nevén indiai bolhafű (Plantago psyllium) nem azonos a meghűléses betegségek esetén jótékony lándzsás útifűvel (Plantago lanceolata). A világon 250-féle útifüvet tartanak számon. Az évelő Psyllium a meleg, napos vidéken érzi jól magát, a talajt és a csapadékot illetően kicsik az igényei. Az útifű kis magjai a magburokban, a vékony héjban rejtőznek: 1000 db mag súlya kb. 2 gramm.
Miként tud segíteni a bolhafű?
Az útifű 85%-a nem felszívódó élelmi rost, így rendkívüli a folyadék-felszívó képessége: képes arra, hogy a térfogatát akár a tízszeresére is megnövelje. Az útifű és a folyadék együttes hatását úgy fejti ki, hogy a fogyasztás után egyfajta zselés gél képződik a gyomorban, amely nyugtatja a nyálkahártyát és nem szívódik fel, hanem tovább vándorol, végig az egész bélrendszeren. Az üvegmosó keféhez lehet hasonlítani az útifű működési elvét: mindenféle lerakódott salakanyagot kiszedeget a bélredőkből, ám a bélbolyhokat megkíméli. Hasmenés esetén magába szívja az emésztőrendszerben található fölösleges folyadékmennyiséget, székrekedés esetén pedig a felszívott folyadéktartalom lágyítja a székletet, illetve a megzselésedett útifű nyomást gyakorol a bélfalra, ami segíti a bélmozgást. Az útifű maghéj nem felszívódó rostként segít visszaállítani a bélrendszer egészséges „hernyómozgását”.
Fontos: a Psyllium nem okoz sem hasmenést, sem székrekedést, hanem pont optimális állapotot eredményez! Segíthet továbbá mérsékelni a vér koleszterinszintjét is, ezzel csökkentheti a szívinfarktus kockázatát.
Hogyan alkalmazzuk az útifű maghéjat?
Rendkívül fontos a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása! Az útifüvet reggel és este étkezés előtt 20-30 perccel javasolt fogyasztani; 2 teáskanálnyi bolhafűmagot 1-2 dl folyadékban vagy natúr joghurtban kell elkeverni és azonnal meginni/megenni, hogy a zselésedés a gyomorban történjen meg.
Figyelem! Két év alatti gyermekek, illetve várandós, szoptató nők számára az útifű használata nem javallott!
Tipp! Akik szeretnének többet tudni a gyógynövényekről, esetleg vásárolnának is belőlük, azoknak ajánljuk a balatonfüredi Biotitok Gyógytékát!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!