Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Esténként előjövő rendszeres,...

Esténként előjövő rendszeres, ingerlő hörgős köhögés, mitől?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak rendszeresen már majdnem egy éve esténként éjszakába nyúlóan néha akut köhögés jön rá. Nappal nem mutatkozik, csak este lefekvéskor, elalváskor. Gyomorsavra gyanakodunk, de azt mondja nem érzi, hogy sav jönne fel. Szed vérnyomás csökkentő gyógyszert(Ednyt), és olvastam, hogy attól is lehet, de régóta szedi és régebben nem volt belőle problem. Köhögéscsillapító hatására a tünet csökken és időlegesen megszűnik, de későbbiekben újra előjön. Van, hogy egy hétig nem jön elő a köhögés. Van beutalónk a tüdőgyógyászatra, de egy hónapot kell várni :(, ezért várnám tanácsotokat! Köszönöm a segítő válaszokat!

2014. aug. 24. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

nagypapám bronhitisztől köhögött, később meg tüdőrák miatt (de akkor véreset is köpött, tehát önmagában ez nem tünet)

szomszédasszonyom szed csontritkulásra gyógyszert, ott fel is volt tüntetve a mellékhatások között a köhögés, ő attól fulladt.

kolléganőm a REFLUXTÓL köhögött, neki evés után erősödött, meg ha éhes volt, és felkelés után.

anyukám azért köhögött mert víz ment a tüdejébe, mert alkoholista volt, és a mája nem tudott rendesen dolgozni.


ezer és ezer oka lehet.


a reflux (azaz a gyomorsav visszaáramlása) nem mindig jár égő érzéssel, én is erre tippelnék. esetleg ilyenkor vizet kellene innia, ha köhögés jön rá, az a refluxos tüneteket enyhíti. illetve van a refluxra gyógyszer, ami teljesen tünetmetessé tesz.


de azért egy kivizsgálást igencsak megérne. nem biztos, hogy csak tüdőgyógyászatra kellene ellátogatni, esetleg egy allergia vizsgálatra, gasztroenterológiára, sőt, ha van jó természetgyógyász (akit ajánlanak, nem lehúzós sarlatán) tán még oda is el kéne menni.


jobbulást, és nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, a példákat csak azért írtam le, hogy bemutassam, ezer oka lehet a köhögésnek.

2014. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A refluxosok sokszor nem érzik, hogy gyomorsavuk jön fel, tehát az is lehet. A vérnyomáscsökkentőnél is előfordul, hogy később, évek után vált ki valami tünetet.
2014. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.. én is refluxra gondolok.. de szed ednytet is aminek pont ez ugye az egyik mellékhatása.. most vettem neki köhögés csillapító szirupot ami kicsit segített.. egyébként dohányzik.. sajna lehet attól is lehet de mivel sokáig tünetmentes ezért másra gyanakszom.. köszi a válaszokat még1x
2014. aug. 24. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha bagózik, akkor egyértelmű, hogy attól

Nehogy már tüdőrákja legyen, mert annak is egyik tünete a köhögés

2014. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudtok magánba elmenni tüdő röntgenre?

Ki tudja mi baja van anyukádnak és egy hónapot várni

az rengeteg!

2014. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős Anyukád?
2014. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
72 éves, de csak esténként jön elő a köhgés és akkor se mindig.. volt hogy rohamszerűen jön, de elmúlik ha mondjuk felkel és jár.. inkább olyan mint ha nem akarna neki felszakadni a nyák..
2014. szept. 22. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!