Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez körömbomba lehet? (kép) Ha...

Ez körömbomba lehet? (kép) Ha igen, mivel lehet a leghatékonyabban kezelni?

Figyelt kérdés

Még májusban kórházban voltam, és bár vittem zuhanyzós papucsot, mégis valami fura izé lett a lábamon a kicsi körmeimen. Ez körömgomba? Még sosem jártam így, mit lehet ezzel kezdeni? Jó, látom én is a sok reklámot a tévében, de nektek mi vált be, mi erre a legjobb szer? És mennyi idő, mire elmúlik?

[link]

[link]



2014. júl. 3. 12:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint GOMBA, látom, hogy elírtam, légyszi ne cikizzetek halálra ezzel. :)
2014. júl. 3. 12:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy gomba, bőrgyógyász tud belőle mintát venni, amiből kimutatható a gomba. A körömgombát a TV-ben reklámozott szerekkel sajnos nem lehet kiirtani, csak pénzpocséklás. Bőrgyógyász tud szájon át szedhető gyógyszert felírni, ami belülről beépülve a körömbe pusztítja el a gombát. Ez is hosszan tartó folyamat, akár 1 évbe is beletelhet. Nagyon fontos, hogy a gombás körmön más eszközzel kell vágni a körmöt, mint az egészségeseken, mert át lehet vinni, valamint fontos a cipők fertőtlenítése is. Patikában lehet kapni formalint. Formalinos vattapamacsot kell a cipőbe rakni, a cipőt egy zacskóba zárni 1 napig, majd 1 napig szellőztetni.
2014. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából azóta szerintem max. 1 vagy 2 alkalommal volt rajtam cipő, ilyen jó időben inkább papucsot vagy szandált hordok.

Azt viszont sajnálom, hogy itthon nem lehet "nekiesni", és mindenképpen bőrgyógyász kell. De ha nem gomba, akkor mi más lehet még?

2014. júl. 3. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy az, nekem is volt hasonló, kb. 1 éve. Ezek a kis köröm egyébként nagyon, de nagyon gyorsan lenőnek, szerencse, hogy a nagyobb ujjad nem fertőzött. Szerintem nyugodtan kipróbálhatod a gyógyszeres ecsetelőket, amiket vény nélkül adnak a gyógyszertárban, a Loceryl-re vagy a Kitonail-ra gondolok. (remélem, hogy jól írtam a nevét) Amikor a bőrgyógyásznál voltam, nekem is ezeket javasolta és nem kellett gyógyszert szednem! Azért a fertőtlenítés nem árt és a külön olló használata.
2014. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Igen, az. Nekem a bal nagylábujjamon van már vagy 15 éve. A sebészek már levették 3-4 alkalommal az érintett körmöt, a bőrgyógyászok méregdrága kapszulákkal és később tablettákkal tömtek, plusz külsőleges kezelés is volt, ecsetelők, spray, kenőcs, semmi nem használ. Egyszer leesett ( meg mondom, többször levették), de az egészséges köröm növekedésének megindulása után kb. 2 hónappal a növekedés megállt, a köröm besárgult és a körömháztól elemelkedett. Úgy hogy az orvosom végül azt mondta, ha nem okoz panaszt ez a köröm, tehát fájdalom, viszketés, vérzés, gennyesedés nincs, akkor magára hagyjuk ezt a körmöt! Szóval készülj fel, hogy nem nagyon lehet megszabadulni tőle!
2014. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!