Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon rákos lehet ez az anyajegy?

Vajon rákos lehet ez az anyajegy?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy cikket, hogy az anyajegyek elváltozása akár rákos folyamatot is jelezhet.


A hátamon van két anyajegy, abból az egyik eléggé nagy. Fájni is szokott, ha hozzáérek, vagy valami más hozzáér, már néhány éve érzem a fájdalmat. Átmérőre nagyobb lehet mint fél centi, és magasságra akár 3-4mm-is.


A képekből ti mit tudtok megállapítani?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2014. máj. 19. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, se hipochonder, de én ennél jóval kevésbé parább anyajeggyel is lélekszakadva rohantam az orvoshoz.
2014. máj. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szinte biztos hogy nem rákos, a kép alapján. Viszont fájnia nem szabadna.
2014. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alatt, hogy itt várnád a megfejtést, már régesrég egy onkokológus bőrgyógyász után futnák. Lehet, hogy még nem láttál éjjeli őrt nappal meghalni.
2014. máj. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Itt nincsenek bőrgyógyászok. Menj orvoshoz !! Húzd fel a nyúlcipőt
2014. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én viszont hipochonder vagyok, kb. 3-4 havonta járok bőrgyógyászatra, hogy kiszűrjék, ha valami van. A legelső alkalommal nekem is kettő ilyen volt, egyik a hátamon, másik elöl, mindegyik szépen kiállt, irritációnak is ki voltak téve stb, így megkértem a dokit, hogy írja fel őket a sebésznek (amúgy aminek ilyen széle van, mint a te alsódnak azt nem is fogják felírni. A felsőnél van egy kis diszmorfia, de azt is ki lehet metszeni még az épben szerintem. Ezen alkalmakkor amúgy a doki mindig mondta, hogy nem feltétlenül a kiálló anyajegyektől kell félni, amiknek van szélük, hanem inkább a rosszul pigmentáltaktól. Minden különböző doki ugyanazokat a típusú anyajegyeket szúrta ki nálam, amiket ki kell metszeni: full fekete, még pici, bőrben ülő... olyanokra, amikre laikusként nem is gondoltam volna, mert én is mindig a nagyokat féltettem. Megnyugtatásul: sem a kiálló, sem pedig a bőrben ülő anyajegyeim nem voltak rosszindulatúak. Ennek ellenére, javaslom, hogy nézesd meg, mert ahogy a dokim is mindig elmondta "szerinte nem rákos, de meg kell győződni róla sejtszinten is, így leküldi a patológiára". Semmi para, menj dokihoz. :) L/22
2014. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jaigen....és a hátamon lévő kiálló fájt is, akkor is ha hozzáért valami, később meg már magától is. Ami elöl volt csak akkor fájt ha piszkáltam, vagy húzódott a bőröm, és még most is van egy anyajegyem, ami kiáll és fáj is ha hozzáérek, vagy megmozgatom, de senki sem hajlandó felírni, mert állítólag "szükségtelen". Remélem ez megnyugtatásul szolgált, de azért irány az orvos. ;)
2014. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én teljesen nyugodt vagyok. : )


Pár hónap múlva fogok tudni elmenni csak, de akkor az lesz az első dolgom.

2014. máj. 22. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!