Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16 éves vagyok,194cm és 82...

16 éves vagyok,194cm és 82 kg, nagyon sokat eszek, de nem nagyon hízok, aztmondták hogy ez a cukorbetegségnek lehet a jele, ez igaz?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 19:00
 1/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Nem valószínű, fiatalon még gyors az anyagcseréd, van aki idős korára is emgőrzi ezt a tulajdonságot. nem kell egyből a hülyeséget a fejedbe tömni, én is zabálok rendesen még is pihe vagyok
2014. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,és megnéztem a tüneteit


Kimerültség.

Látászavarok.

Kóros szomjúság.

Testsúlycsökkenés.

Gyakori vizeletürítés.

Visszatérő gombás fertőzések.


Ezek közül egyik se igaz rám mert a testsúlyomat tartom és ahogy észrevettem nagyon fogyni se meg hízni se tudok,a többi tünetet meg egyáltalán nem érzékeltem,és mondták hogy menjek el vizsgálatra de nem is értem miért

2014. máj. 11. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehet a cukorbetegség jele, de persze nem biztos, hogy az. Tinikoromban nálam is csak annyi jele volt a cukorbetegségnek, hogy se fogyni, se hízni nem tudtam, akármennyit is ettem. Az összes többi tünet nem jelentkezett a mai napig, pedig azóta már meg is állapították a cukorbetegséget. Az ilyenek, hogy gyakori pisilés meg szomjúság, stb. csak nagyon magas vércukorszint mellett jelentkeznek. Ha a te cukrod magasabb, mint az egészséges szint, de még a küszöbszint alatt van, akkor semmilyen tünetet nem fogsz magadon érezni. Ezért hívják a cukorbetegséget néma gyilkosnak. Nyugodtan el lehet vele élni 10-15 évig is úgy, hogy semmilyen jelét nem tapasztalod, hogy rombolja a szervezeted, aztán mire felfedezel valami rendelleneset, addigra már tönkretette a szervezeted rendesen, visszafordítani meg nem lehet, csak igyekezni kell kordában tartani, hogy legalább ne romoljon az állapotod olyan gyorsan... Szóval a helyedben én elmennék egy vizsgálatra. Ha tényleg baj van a szénhidrát anyagcseréddel, még most derüljön ki, legalább tudsz róla időben, mielőtt szövődményei lennének a dolognak. Ha meg nem ez az oka, akkor meg legalább megnyugodhatsz, hogy nem vagy cukorbeteg!
2014. máj. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz, akkor csináltass egy vérképet, abból kiderül van e baj.

Nekem csak a soványság volt a tünet, semmi más.

2014. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!