Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 135/85-ös a vérnyomásom,...

135/85-ös a vérnyomásom, nyugalmi állapotban, ez nagyon vészes ( anyukám vérnyomásmérőjén mértem )? Mikor mozgok/futok, akkor ez nagyon megemelkedhet, kell valamilyen orvosi beavatkozás?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, 180 centi és 75 kiló, szoktam futni/edzeni, remélem ez nem olyan vészes, hogy orvoshoz menjek. A pulzusom jó 75 volt.

2014. márc. 29. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez sok ilyen korban. Menj el orvoshoz.
2014. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok. Nekem 14 éves korom óta ennyi és 38 múltam. Most is ennyi kábé.
2014. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy volt teljes vérkép elemzésem és se nem vagyok vashiányos, se nem vérszegény, minden értékem normális, semminél nem volt csillag. ( elhúzódó megfázás miatt csináltatta, de hála az égnek már kigyógyultam ).
2014. márc. 29. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: 140/90 high normál felső határa. Akkor magas a vérnyomás, ha a 24 órás mérésen, ahol 5 percenként megmérik és orvosok elemzik az eredményeket és ők mondják, hogy magas...akkor az. Addig nem. Egy-két alkalommal 150 vagy ilyesmi az nem magas, mint ahogy vércukor sem magas, ha egyszer többet mér az ember...
2014. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Ez hozzad kepest eleg magas, de nem veszelyes

Mindenkeppen keresd fel a haziorvosod, hosszu tavon az erek falait annyira megterheli hogy idosebb korodban jelentosen megno egy csomo eletveszelyes betegseg kockazata

2014. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez még nem magas, de eléggé határon van. Szerezz egy vérnyomásmérőt és mérd meg egy hétig naponta többször (mondjuk 5x), mert a nap során egy egyénre jellemző rend szerint szokott változni a vérnyomás. Ha 140/90-et vagy a felettit mérsz egyszer is (bármelyik érték, de főleg a második nagyobb), akkor bizony lehetséges, hogy egy nagyon kezdeti, nagyon kezdődő magasvérnyomás-betegséged van, és örülhetsz, hogy ilyen hamar kiderült. Ebben az esetben jobb, ha orvoshoz mész, valószínűtlen, hogy már gyógyszert kéne szedni, inkább csak életmódbeli dolgokat fog ajánlani és folyamatosan monitorozni fog, hogy ha nagyobb kezd lenni a baj, azt el lehessen kapni. Nem vészes, én 28 vagyok, én is megnyertem sajna a fiatalkori magasvérnyomás-betegséget.
2014. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamo77db ***** válasza:
Nem olyan vészes ez az érték. Pont a határon van. Vigyázz magadra és rendszeresen mérd meg. Ha 140-145 fölé megy nyugalmi helyzetben, fordulj a háziorvosodhoz! A 135-öt pedig tekintsd úgy, mint egy jelzést, amit a szervezeted küldött, hogy hoppá, itt figyelni kell!
2017. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!