Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja a tuneteimet?

Mi okozhatja a tuneteimet?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elo 20 eves foiskolas lany vagyok. Surgossegi osztalyon voltam, ahol megallapitottak, hogy nem eletveszelyes az allapotom. Tanacstalanul varok az orvosi idopontom eljovetelere, ami egy het mulva lesz. Itt nehez beutalokat kapni es nagyon sokaig tart a varakozasi ido. A tanacsotokat kerem, hogy milyen vonalon induljak el, hogy mihamarabb kideruljon, hogy mi okozza a tuneteimet.

Normal testsullyal rendelkezem, rendszeresen mozgok es igyekszem egeszsegesen taplalozni. Ket eve tortent, hogy becsipodott a derekam, aminek az okat a mai napig nem sikerult kideriteni. Ez idoben sokat ultem tanulas miatt. Miutan megtortent a baj, heteken keresztul otthon fekudtem az agyban fajdalomcsillapitoktol bagyadtan es honapokba kerult, mire veglegesen elmult a fajdalom. Pikkelysomortol szenvedek es kb. egy eve mar, hogy rendszeresen puffadok, ok nelkuli veralafutasok jelennek meg szarado borom alatt, hullik a hajam es rendszeresen, hosszasan csuklom.

Decemberben tortent, hogy nyugalmi allo helyzetben (alldogaltam) egy nagyon eles fajdalom hasitott a fejembe, lataszavaraim voltak, a bal kisujjambol kiinduloan lezsibbadt az egesz bal karom es olyan zavart voltam, hogy eltevedtem azon a helyen, ahol naponta tobbszori alkalommal jartam mar egy eve. Emlekezetkiesesem volt. Peldaul nem ismertem fel a hazafele vezeto utat es nem tudtam felidezni, hogy mi a ceg neve, ahol egy eve nap, mint nap dolgozom, kik a munkatarsaim, vagy hol tanulok.

Most szombaton nyugalmi allo helyzetben a bal kisujjbol terjedo zsibbado, bizsergo fajdalom megismetlodott, ami attert a gyurusujjra es felvandorolt a vallakig, majd az egesz bal oldalamra atterjedt. Elviselhetetlen fejfajasom volt a fejem bal reszen, ami atnyult a jobb felre is. A bal szemem mogott fajdalmat ereztem es homalyosan lattam. Ezekutan a fejfajas nem szunt meg, de jelentosen enyhult. Neha a bal belso fulem “vibral”, mint ha a szel fujna egy papirzacskot. Torokfajas, faradtsag, a bal kar enyhe zsibbadasa, es gyengedsegerzet kiser a mai napig.

Hetfon elmentem egy orvoshoz, aki a rovid latogatas utan megallapitotta, hogy nincsen tartos neurologiai zavar, de egy szemeszt es a korzeti orvosomat minel elobb fel kell keresnem.

Altalaban energetikus vagyok, de az elmult napokban nagyon faradt vagyok minden ok nelkul. Megfazashoz hasonlo erzetem van, a lazat es orrfolyast leszamitva. Rengeteg idot toltok az agyban, mert nagyon hamar kifaradok. Egyszeru feladatok, mint az agylepedo athuzasa rendkivul megterhelo feladatnak tunik. Ebbol kifolyolag az egesz napomat kedden pihenessel toltottem, hogy energiat gyujtsek. Aznap este, ulo helyzetben megint lezsibbadt a bal kisujjamtol kezdve a karom, egeszen a vallamig, de most inkabb a fejem jobb oldalara helyezodott a fajdalomerzet. A hideg ellenere le kellett vennem a puloveremet es a hosszu ujju polomat, mert habar nem volt melegem, nagyon izzadtam es ugy ereztem, hogy bedagadt az egesz karom, amit egy szorito erzes kisert, de nem volt bedagadva. Probaltam mindenfele iranyba mozgatni, csavarni, de sajnos nem segitett a helyzeten. Ekozben fajt a hatam es nagyon eros hanyinger erzetem volt.

Most szerda este a zsibbadas, torokfajas, fulpanaszok, faradtsag es a bal kar enyhe zsibbadasa, gyengeseg erzete, kellemetlensege meg mindig nem mult el. Ehhez csak tarsult az etvagytalansag es telitettseg erzet, ami nagyon szokatlan, mert eddig mindig volt kedvem az eveshez, napszaktol fuggetlenul.


2014. febr. 27. 03:16
 1/4 anonim ***** válasza:
tőmondatokban le tudnád írni mik a tüneteid?
2014. febr. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sokat foglalkozol magaddal. Minden apróságon problémázol.
2014. febr. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Így nem lehet igazából diagnózist felállítani, de beleéltem magam a helyzetedbe, úgyhogy leírom, hogy én, mint hozzá nem értő merre keresgélnék:

A bal kar zsibbadásos dologról, izzadásról és a fáradtságról szívprobéma,

az emlékezetkiesésről, szemfájdalomról, fejfájásról, fülvibrálásról meg agyi probléma jut elsőre eszembe.

De kismilló másik dologra rá lehet húzni a tüneteket, úgyhogy szerintem agy/szív/idegrendszeri dolog lehet a tüneteid mögött.

Kitartást és mielőbbi jobbulást neked!

2014. febr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a kar zsibbadása a szorongás egyik tünete is lehet

vagy elfojtott pánikrohamé

2014. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!