Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan szokhatnám meg az...

Hogyan szokhatnám meg az injekciót?

Figyelt kérdés
3 hónapja diagnosztizáltak SM-vel, ezért minden másnap ön-injekcióznom kell magam. Nagyon félek tőle! Valakinek van valami ötlete, hogy mit tehetnék?

2014. jan. 29. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én minden nap szúrok. Copaxone. Bele lehet törődni, kicsit át kell alakítani az elején a szokásokat h azonos időben adhasd be. Ez nem szórakozás, tehát muszáj "jóba lenni" vele. ...Arra kell figyelni, hogy mindig váltogasd a szurihelyeket. Gondolom nem izomba kell adni, mert azok heti 1x adósak, tehát a bőr alá szuri semmi etra. Én a belövő nélkül saját magam adom be és 99%ban működik - rá kell állni. Úgy csinálom, hogy kiválasztom a helyet és becélzom és nem nézek oda, nyomom, és meg is van. Pedig ájulós voltam a vérvételnél is és ha csak vért látok akkor is és mégis megcsinálom - mert muszáj!!! A mi érdekünk. Próbáld megszokni!!! idővel menni fog! Hajrá! Írj, ha kérdésed van!
2014. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem odanézés nélkül érdekes.

Fenékbe leginkább belövő nélkül, ha becsomósodik, talán egy masszírozó gép segít rajta. Ha csomós oda ne szúrd.

Belejössz, egy idő után ráérzel. Ne pánikolj!!!

2014. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy ideje a hasamba adom, de már kezd csomós lenni :(
2014. aug. 7. 00:28
 4/6 anonim ***** válasza:
ott van a használati utasításában, hogy hova lehet adni. Változtass helyet! Nem lehet mindig ugyanoda! Forgatni kell.
2014. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi, de nem tudom máshova adni. 45 kiló vagyok, a hasamon van csak minimális zsír. a lábamban iszonyatosna fáj ha kézzel adom. a többit pedig nem érem el. mással pedig nem fogom beadatni
2014. szept. 3. 23:16
 6/6 A kérdező kommentje:
De szerencsére, egy kedves kommentelő hatására kipróbáltam manuálisan, és azóta nem félek tőle :)
2014. szept. 3. 23:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!