Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségre utalnak...

Milyen betegségre utalnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

2 napja mar hogy hihetetlenul le vagyok gyengulve. A torkom nagyon faj, a mandulaim megdagadtak, lazam is van. Ez gyakori nalam viszont most, ha fekszem is nagyon nagyon fajnak az izuleteim, az izmaim pedig mintha meghaltak volna. Komoly erofeszites kell ahhoz, hogy egyaltalan allva tudjak maradni.

Barkinek valami tippje?

(voltam orvosnal de o annyit mondott igyak meleg teat...nos ez nem hasznalt)


2013. nov. 29. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Torokfájás baktérium vagy vírus fertőzés miatt. Nem nagy tipp, de elég influenzaszerű amit leírtál. Komoly influenza fertőzéskor nagyon brutál izomgyengeség van, az elfekvős betegség.


Írom milyen életmód mellett gyengül le az immunrendszer, és jönnek könnyen a fertőzések:


Ami alap, és mindenki elköveti: nem tesz jót sem a lisztfogyasztás, sem a cukorevés az immunrendszerünknek. Továbbá semmilyen olyan anyag ami a bélfalat vagy a bélflórát károsítja (gyógyszereket és bizonyos növényi toxinokat is ideértve, pl. a búza lektineket, hüvelyesek lektinjeit).


Emellett nagyon érdekes a vitaminbevitel. Nagyobb dózisú c- és d-vitamin fogyasztásával rengeteg tapasztalat szerint szépen meg lehet előzni a fertőzéseket. Ez 1-2 g c-vitamint jelent (most a fertőzés alatt 5-10 grammot is lehet, időszakosan enni) illetve 2000-5000 NE d-vitamint, a fertőzés alatt 10 000 NE / nap.


Ezeket fogadd meg, az orvos pedig tényleg nem tud mást ajánlani mint meleg italt.. Mert vagy baktérium fertőzésed van, és akkor szétbombázzátok a testedet antibiotikumokkal, hátha használ - de ez általában nem jó ötlet, bár éppenséggel segíthet. Vagy vírus fertőzés, és akkor tényleg nincsen semmi - csak az immunrendszered. EZT erősítsd meg!


Vannak jó hatású gyógynövény teák is, a macskakarom talán erősíti az immunrendszert, ha jól tudom.


A mézes gyömbér tea sem fog ártani.

2013. nov. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt!

Azt elfelejtettem irni, hogy az orvos szerint ez virus.

Ha telenyomom magam vitaminokkal, akkor On szerint vasarnapra mar jol lennek? (gimnasztika versenyem lesz, amire mar honapok ota keszulok)

2013. nov. 29. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Bújj ágyba, és takarózz be jól, akkor lehet, hogy jobban leszel a verseny erejéig.
2013. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én erre nem számítanék, sajnos :(


Ha pedig a verseny idejére mondjuk láz-fájdalomcsillapítóval felülemelkednél a betegség érzésén, a gyengeségen.. sajnos így is nagyobb lehetne a lesérülés kockázata.


Ez most egy komoly lecke. Egy dolog biztos hogy keményebb a mindennapos felkészítő edzéseknél: lemondani a versenyt amire készültél. Pedig most ez úgy tűnik.. így lesz.


Ha nem írtam volna fent:

5-10 g c-vitamin, 10 000 NE d-vitamin, egész napos fekvés betakarva, gyömbér teázás (kis mézzel) és meg lehet inni napi 2-3 liter meleg folyadékot (például a teát), jót tesz. Sok sikert, jobbulást!

2013. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!