Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez a betegség? Nem lehet...

Mi ez a betegség? Nem lehet már bírni 5 éve megy, néhány tanács?

Figyelt kérdés

Ha rászánsz 10 percet az olvasásra, nagyon szépen megköszönném és a tanácsokat is.


Szóval egyik rokonom, egyik közeli rokonom nagyon beteg 2008 óta. 48 éves nő. Ez egy idegrendszeri betegség. Az orvosok azt mondják temporális epilepszia, de mégsem teljesen.

2008-ban nyáron krétai nyaralás után már a reptéren furcsa volt, csak ült és olvasott. Amikor hazaértünk, csak járkált és azt ismételgette: "Megbolondultam."

Nagyon furcsa volt az egész. Ezek után kiderült, hogy a furcsaság abból is ered, hogy sört iszik nagy mennyiségben, ám nem CSAK ez a probléma, hiszen néha nem iszik csak maximum 3 sört naponta, akkor ilyen rohamszerűség jön rá. (Alvás közbeni epilepsziás roham szerű).

A házi leszoktatás 2008-ban nem volt sikeres, csak 1 évre. 2009 decemberében újra kezdődött, hamarosan abbamaradt. 2010-ben már 2-3 alkalommal történt meg vele, összesen az évből 6 hetet volt rosszul, ám szerintem minden nap ivott 1-2 üveggel, amikor látszik rajta a rosszullét akkor 5-6 üveget is ivott, sőt TÖMÉNY LIKÖRT is.

Például, nem engedtük inni és aludni egész nap, ezért taxival rendelt egy üveg bort, kifeszítette a szúnyoghálót és elszökött.

2011-ben totál rosszra fordult a helyzet. A fél nyáron rosszul volt. Van egy plusz lakásunk, abba elment, úgy hogy szinte fel kellett törni az ajtót, hogy tudjuk mi van vele.

2012-ben rengeteg rosszulléte volt, naponta 5-6 üveg sört ivott rosszullétében, volt amikor 2-őt, de akkor meg olyan zavaros a szeme, mászik a földön, vagy örjöng a sörért és a nyugtatóért.

Igen! Sajnos a nyugtatóra iszik sört!!!

Nem bírja elviselni a fényt, a hangokat.

Valami megbomolhatott az agyában.

Most szeptember 1. óta Non Stop szinte rosszullét, most is itt kiabál a hátam mögött, hogy kapcsoljam ki a fényt...

Ha valami nem világos kérdezz nyugodtan, ez betegség is higgyétek el.



2013. okt. 26. 20:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Kórházat, pszichológust próbáltunk.

Kórház: 2011 nyár végén 1 hét, 2 hónap múlva újra találtunk egy fél literes ásványvízbe rejtett bort a szőnyegnél.

2011-ben még eldugta a sört vagy más italt, most pedig már tőlünk kéri...

2013. okt. 26. 20:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha valaki képtelen belátni, hogy az ital okozza a rosszulléteit, vagy belátja, és mégsem akar leszokni, az megérdemli a sorsát.

Akarata ellenére nem nagyon tudtok segíteni, és zárt intézetbe sem tudjátok betenni, hogy leszoktassátok. Egy lehetőség talán van, az anonim alkoholisták.

Ezt valóban epilepsziának nevezik, és alkohol is kiválthatja.

[link]

[link]

2013. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek súlyos elvonási tünetek!!! A görcs is...


"Tünetek és diagnózis


A megvonási tünetek rendszerint 12-48 órával az alkoholfogyasztás abbahagyása vagy jelentős csökkentése után kezdődnek, a delíriumokra jellemző tünetcsoport többnyire 3-8 nappal az ivás abbahagyását követően lép fel.


Először leggyakrabban szorongás, durva hullámú végtagremegés jelentkezik, mely a későbbiekben a fejre és a törzsre is átterjedhet, emellett erőteljes izzadás kezdődik. Egyes esetekben megvonásos görcsroham (alkalmi epilepsziás roham) is jelentkezhet. Növekvő zavartság, teljes tájékozatlanság, majd a gondolkodás teljes széttöredezettsége, alvászavar, jelentős nyugtalanság is megfigyelhető, gyakoriak az illúziók, hallucinációk, melyek leggyakrabban látási érzékcsalódások (pl. gyakran kígyó, bogár, pók, stb.), s nem ritkán rettegést váltanak ki. A vegetatív idegrendszer labilitása, izgalmi tünetei is társulnak az alkoholmegvonásos delírium tünettanához (még kifejezettebb izzadás, szapora szívverés, magas vérnyomásértékek, láz), ami a delírium súlyosbodásával párhuzamosan fokozódik.


A diagnózis a jellegzetes klinikai tünetek és laboratóriumi vizsgálatok alapján állapítható meg. A laboratóriumi leletek a máj-, hasnyálmirigy működési zavarát, ion- és folyadékháztartás egyensúlyának eltolódásait, és egyéb anyagcserezavarokat is mutathatnak. Társuló betegségek vagy szövődmények a delírium tremens klinikai tüneteit és lezajlását módosíthatják. Az esetleges szövődmények felismerését a képalkotó eljárások (röntgen, CT, MRI) mellett a laboratóriumi vizsgálatok is segítik."

2013. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.

A probléma az, hogy itt van egy gyermek is akit fel kell nevelnie még egy darabig. 13 éves.

2013. okt. 26. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!