Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pontosan mik a lágyéksérv...

Pontosan mik a lágyéksérv tünetei? Pontosan hol van a lágyék?

Figyelt kérdés
A bal oldali herém vonalában felfelé, van egy nagyon kicsi kemény dudor, nem is tudom hogy vettem észre, mert abszolút nem látni, csak akkor érzem ha nagyon tapogatom, olyan mint ha porc lenne ott, és aztán nagyon kicsit fájni kezdett vagy inkább húzódni, de inkább már csak bemeséltem magamnak hogy fájt, inkább csak idegesít hogy ott van, mi lehet az? Lágyék sérvem lenne? 24 éves vagyok!

2013. okt. 22. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalataimat tudom leírni.

Én egy megerőltető bicajozás után vettem észre másnap, hogy a lágyékom tájékán feszítő érzés jelentkezett. Először arra gondoltam, hogy biztos izomláz. Csakhogy nem akart múlni a fájdalom. Aztán kezdett kissé előboltosulni, de még mindig nem fájt annyira. Megmutattam egy sebész orvosnak (aki már azért egy jó pár ilyet műtött) és ő megerősített, hogy ez sérvkezdemény. Még nem operálható. Meg kell várni, hogy kiszakadjon a hasfal. Aztán erre is sor került hónapok alatt. Olyan érzés volt, mintha ágyékon szúrtak volna késsel. Ezt nekem tetézte, hogy álló foglalkozást végzek. Egyik kezem állandóan a zsebemben volt és próbáltam ellentartani az egyre jobban türemkedő hasfalat. Akkor nem fájt annyira. Aztán amikor ez a szakadás befejeződött, már nem fájt. Tehát akár el is lehettem volna így. De ez bolondság, mert ha kizáródik a bél, az halállal is járhat.

Végül is a műtétre úgy 14 hónap után került sor az "esemény" után.

2013. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 egySanyi válasza:
Ha köhögés közben jobban kidudorodik akkor szinte biztos a lágyéksérv ami csak műtéssel jön rendbe. Tapasztalatból írom, kb. 3 éve műtöttek vele. Lényeg! Ha lágyéksérv akkor ne várj vele túl sokat, nehogy kizáródjon, mert az már jóval nagyobb műtét.
2013. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!