Fehér folt a szíven és magas/alacsony/ingadozó vérnyomás. Volt már valaki hasolnó helyzetben?
Már jó ideje problémáim voltak.Azelőtt nem voltam beteges csak átlagosan.Azonban időnként elkezdtem szédülni és nem kaptam levegőt,éreztem,hogy a szivem hirtelen felgyorsul aztán meg már alig lüktet.Aztán volt,hogy torna órán is rosszul szoktam lenni.Ezután szóltam anyumnak aztmondta hogy ez azért van mert fejlődök (bátyámnak is voltak ilyen gondjai),ezt én el is fogadtam,de aztán egyre rosszabb lett volt hogy 5 percen keresztül kapkodtam levegő után vagy megindult az orrom vére(ez szerencsére nem túl gyakran).Anyukám elkisért orvosomhoz aki elküldött tüdő orvoshoz,megvizsgáltak,azt mondta a doki hogy egészségesebb a tüdőm,mint gondolnám,de aztán megmérte a vérnyomásom 160/80 volt ülő helyzetben,mindenféle felizgatottság nélkül.Elküldtek kardiólógushoz kivizsgált aztmondta,hogy ingadozó a vérnyomásom,de többnyire magas,ezután megvizsgálta a szivem és azt mondta hogy van rajta egy fehér folt,de az nem okozhatja ezt a problémát.Iratott ki gyógyszert egyet a vérnyomásomra meg magnéziumot.Azután jobb is lett valamivel,ha beszedtem a gyógyszereket.Ismét kellett mennem kontrollra a kardiológushoz,megvizsgált ,de nem volt teljesen elégedett,annak kellett volna lennie az utolsó kontrollnak ,de ő még behivat magához fél év után.
Arra lennék kiváncsi ,hogy volt/van-e valaki hasonló helyzetben és hogy neki mivel segítettek vagy egyáltalán mi ez?
Azt elfelejtettem hozzá fűzni,hogy nem étkeztem úgy,hogy magas vérnyomásom legyen,nem iszok cukros üdítőitalokat/kávét/energiaitalokat sem.
Előre is köszönöm a segítséget :)
14/L
Újkeletű, illetve terhelésre jelentkező mellkasi fájdalom mindig gyanús koszorúérbetegségre, amiből infarctus is lehet, illetve a 130 feletti pulzus, ha nem fizikai terhelés során jelentkezett, ritmuszavar is lehet, ami éjszakai nehézlégzést okoz. Anyukádtól úgy gondolom elég felelőtlen dolog volt, arra fogni, hogy nősz.
Egy másik kardiológust felkeresését javaslom, és egy komplex vizsgálatot (EKG, terheléses EKG, 24 órás holter, ABPM monitor, ultrahang, teljes labor)
A vérnyomás beállítása ugyan nehéz, szerencsére nagyon sokféle vérnyomáscsökkentő gyógyszer létezik, bizonyára sikerül megtalálni a megfelelőt. 24 órás vérnyomás monitorozás (ABPM) megmutathatja a napi értékek változását, ennek alapján lehet a kezelést szükség szerint módosítani. Ezek a vizsgálatok tisztázhatják a problémát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!