Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy-két napja minden reggel...

Egy-két napja minden reggel be van dagadva a szám, picit zsibbad, de hamar el is múlik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt reggel volt az első ilyen alkalom, eléggé meg volt duzzadva, de aránylag hamar le is húzódott. Másnap reggel már kevésbé, de megint meg volt dagadva, szintén hamar lement, és ma reggel is picit ducibb volt a kelleténél, de elmúlt, pedig nem vettem be kalciumot vagy egyéb szert. Mitől lehetett? Több fórumon is olvastam ilyeneket, meg weborvos kérdéseset is olvastam, és ilyen nyálkahártya-duzzanatokról olvastam és fulladásról, és nagyon megijedtem. Ezelőtt nem volt semmi bajom, de most nagyon félek, hogy valami bajom lesz. Mit csináljak? Vegyek be allergia gyógyszereket és igyak kalciumot?

Normális válaszokat, légyszí!

16/L


2013. aug. 19. 21:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként csak a felső ajkam duzzadt meg, az alsó nem.
2013. aug. 19. 21:48
 2/5 A kérdező kommentje:
olvastam olyat is, hogy a hideg-meleg váltakozás, a szél is okozhatja, a kirepedezett ajak - és nekem sokat ki van száradva a szám, habár főleg most, hogy ilyen meleg van, elég sokat iszok, meg olvastam olyat is, hogy ételallergia miatt is lehet. az első duzzanat előtti estén gyömbéres sütit sütöttem, és ugye kóstolgatni kellett. gyömbért nagyon rég nem ettem már, nem igazán szoktunk enni attól esetleg lehet? az elkövetkező napokban is ettem a sütiből, és ugye akkor is fel volt dagadva a szám. a gyömbérre gyanakodtam eleinte, de azután úgy voltam vele, hogy egy-két héttel korábban szintén ettem, és akkor nem volt bajom. most vagy a mennyiségen múlott (korábban kevesebb volt a sütiben, a mostaniba jóval többet raktunk), vagy nem amiatt van. szerintetek?
2013. aug. 19. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csak simán a reggel miatt? Pl. rögtön ébredés után a szem alatt is vannak nagyobb párnák és az egész arc nem olyan még...ha allergia lenne, az nem lohadna le azért mert nappal van aztán dagadna fel másnap reggel megint..
2013. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem tudom... mondom, ilyen korábban még nem volt, most jelentkezett szombat reggel. nem tudok róla, hogy allergiás lennék a lazacon kívül bármire is (arra is csak gyanakszunk, mert egyszer ettem lazackrémet, és mást, amit szoktam általában, és utána kiütéses lettem, szóval csak a lazac miatt lehetett, de azt meg ugye hát nem eszünk minden nap. :D), de konkrétan allergiavizsgálaton még nem voltam, szóval bármi lehet.

de ha azt mondod, hogy nem allergia, akkor mitől lehet? semmi más tünetem nincs, csak a szájduzzanat (és csak a felső ajkam), és csak szombat óra, és hamar elmúlik.

2013. aug. 19. 22:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Na jó, mára már 2 herpesz is lett a számon, egyik a bal sarokban másik a jobb oldalon a felső ajkamon, és most a jobb szemhéjam is be van dagadva picit (habár most aludtam egy-két órát kb délután, és ébredés után láttam, hogy bedagadt a szemhéjam). Valami komolyabbra kéne most már gyanakodnom??
2013. aug. 20. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!