Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gilbert-kór (? )

Gilbert-kór (? )

Figyelt kérdés

Szerdán voltam vérvételen,minden eredményem jó volt,kivéve a bilirubin szintem volt magasabb a kelleténél,viszont a hasam is fáj már pár hónapja,és néha hasmenésem is van,ez lehet ennek a tünete,vagy mástól inkább?

Ja,és,ha Gilbert-kóros vagyok,akkor nem lehet inni semennyit sem?Mert a szemem sárga egy kicsit,és alkoholfogyasztás után sem sokkal sárgább,max egy kicsit.


2013. júl. 19. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Alkalom szerűen lehet inni, persze nem részegségig ajánlott.

Az egyik enzimed kicsit lustábban működik a májban , ez egy fejlődési variáció.

A rendszeres alkohol fogyasztás azért nem javasolt, mert akkor hamarabb májcirrózisod lesz, mint akinek gyorsabb ez az enzimaktivitása. Éhezni sem javasolt még, valamit a maraton futás sem, azaz a nagyon erős fizikai aktivitás.

És kerüld a szerves oldószerek belélegzését, az is fokozza a sárgaságot.

Szerintem a Gilbert-kór miatt magas a sebi-d, a többi májfunkciód pedig jó. Ennek a kritériumnak kell érvényesülni, hogy az összes májfunkciós érték a normál tartományban van csak a bilirubin magasabb.

2013. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát,már pár hónapja sárgás a szemem,de csak most volt időm, nyáron elmenni orvoshoz.De a Gilbert-kórtól fájhat a hasam,és lehet hasmenésem,vagy az más?
2013. júl. 19. 21:15
 3/6 A kérdező kommentje:
ja,és azt szeretném még kérdezni,hogy ez életem végéig megmarad vagy elmúlik/elmúlhat?
2013. júl. 19. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:

A Gilbert- kór az egy veleszületett eltérés, nem múlik el.

Tulajdonképpen egy éheztetési próbával lehet bizonyítani, hogy biztos az. Férfiaknál gyakrabban előfordul

Az éheztetési próba elején egy vérvétel történik májfunkcióra, ez a kiindulási érték, majd 3 napig reggel, délben, este egy zsemle fogyasztható és víz. Ezt követően újra vérvétel van, ha Gilbertes vagy akkor megtöbbszöröződik ez az érték, de a többi / GOT,GPT, GGT/ az továbbra is a normál tartományban marad.

Ezt követően kapsz Sevenal tablettát , ha nagyon precízek akarnak lenni, ami megdobja egy kicsit a májműködést / te meg alszol tőle :)

Utána megint vérvétel és erre az indukcióra lemegy a se bi értéke.

Nem tünete a hasmenés és a hasfájás.

Egyébként sem betegség, ahogy írtam ez egy fejlődési variáció.

2013. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a választ!
2013. júl. 19. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is Gilbert kóros vagyok, 1-2 sör hetente belefér
2013. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!