Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek szívbetegségre...

Ezek a tünetek szívbetegségre utalnak?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.majdnem mindennap fájdalmat érzek a szívem körül!néhány másodperces erős hasító fájdalom jelentkezik.ilyenkor ha nagy levegőt veszek nagyon belehasít!ez már hónapok óta.A legtöbbször este a nap végére!először azt hittem elmúlik de nem!Valamint ha fizikailag terhelem magam szintén érzek nyomást szívem,mellkasom tájékán!Megéri orvoshoz menni vagy csak simán stressztől van?
2013. júl. 12. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak attól van, de azért menj el a háziorvoshoz, ki kell vizsgálni, hogy nincs-e szervi oka.
2013. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Illokúció válasza:

Légvételre jelentkező beszúró fájdalom extrakardiális eredetre utal, feltehetően inkább mozgásszervi a gond. Nekem is voltak beszúrásaim, volt, hogy akkor enyhült csak, ha hátamra feküdtem a földre és óvatosan lélegeztem, nyújtózkodtam.

Elvileg még nagyobb fokú gerincferdülés is okozhat mellkasi érzeteket, illetve egy ártalmatlan billentyűvariáció is.

A fizikai aktivitásra jelentkező mellkasi nyomás már inkább elgondolkodtató, ez ügyben jobb, ha lát egy orvos. :)

2013. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!