Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Zenészek és a rák - van...

Zenészek és a rák - van összefüggés?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre több rockzenészről hallom, hogy a rák valamilyen formájával küzd. Egy fórumon valaki felvetette, hogy ha az ember évtizedeket tölt szinte folyamatosan elektromos eszközökkel körülvéve (erősítők, színpadi hangtechnika több ezer watt teljesítménnyel, napokig tartó stúdiózás), akkor ez elősegítheti a daganatos betegségek kialakulását. Tényleg lehet ilyen összefüggés, vagy csak ezek az emberek jobban szem előtt vannak, többször hallunk róluk, és arányaiban bármelyik szakma művelői közül is ugyanannyian betegednek meg?
2013. jún. 14. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

"csak ezek az emberek jobban szem előtt vannak, többször hallunk róluk, és arányaiban bármelyik szakma művelői közül is ugyanannyian betegednek meg"


Utolsó mondatod második része a válasz a kérdésedre.

2013. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ráadásul ismertek zaklatott napirendjükről, alkohollal, cigivel , drogokkal oldott feszültségeikről. Ez sem a hosszú egészség titka.
2013. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is inkább az életvitelüket tenném felelőssé.
2013. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Másik végletként ott a Rolling Stones, aki 50 évnyi szex drog és rock'n'roll után még mindig tolják. Ha egy híres ember beteg, az persze, hogy hír, ezért ragadhat meg jobban.

Ezzel együtt, én is olvastam, hogy a híres emberek az átlagnál több egészségi problémával küzdenek, amire a zaklatott életvitel lehet inkább a magyarázat. Annyi dologban térnek el egy átlag ember életmódjától, hogy nem lehet egyre rámutatni, hogy az okozhatja.

2013. jún. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!