Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért mondta a fül-orr-gégész,...

Miért mondta a fül-orr-gégész, hogy az uszodától nem fájhat a fülem?

Figyelt kérdés

Elmentem dokihoz, mert nagyon sűrűn fáj a bal fülem, és soroltam, h mikor (repülő, megfázás, hegy, uszoda). Erre azt mondta, hogy uszodától nem lehet...de hát mindenki tudja, h begyulladhat a fül a víztől...nem??? Bár azt nem tudom, miért...

Ja, és annyit még a dokiról, h annyival elintézett, h ez anatómia, ilyen érzékeny a fülem, nem lehet vele semmit csinálni...vicces, a jobb fülem meg érdekes módon, anatómiailag tökéletes...



2013. jún. 13. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

"de hát mindenki tudja, h begyulladhat a fül a víztől"


Nem, nem tudom. Nekem soha nem gyulladt be tőle, és neked is csak az egyik.


Menj el másik dokihoz is.

2013. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát jó, nem kéne neki fájni, begyulladnia, persze. de egy csomó embernek van ilyen...ezért gondoltam, h akkor majd tud vmi okosat mondani...de minden dokinál azt tapasztalom, h nem foglalkozik a betegséggel, akármi bajom van. mintha csak viccből menne az ember dokihoz, nem azért, mert fáj vmilye...
2013. jún. 13. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az uszoda utáni fülfájásnak azaz oka, hogy a külső hallójárat hámja felázik, fellazul és könnyebben lehet ott kisebb-nagyobb gyulladás.

A repülőn illetve a náthánál jelentkezőnél valóban lehet anatómiai eltérés a háttérben. A középfül a garattal egy kis csatornával összeköttetésben van - mint minden semmi nem szimmetrikus teljesen rajtunk - lehet hogy szűkebb az egyik oldali. Ez magyarázhatja a fülfájást. Ezen keresztül egyenlítődik ki a nyomás. Ha befogod az orrod és mintha fújnád : érezned kell, hogy a füledben mintha megemelkedne a nyomás, vagy ilyen pattogó hangot hallasz.

Ha náthás vagy azt is kísérheti fülkürt hurut, ilyenkor tüsszentéskor, nyeléskor, orrfújáskor lehet hallani ilyen kis pattogó furcsa hangot. Ez is ezen alapszik.

2013. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hasznos info volt...lehet mondjuk különbség a két fülem közt, de sztem nem anatómiai okai vannak, hanem hogy kis koromban felszúrták a bal fülem, és elég rosszul sikerült nekik....
2013. jún. 14. 08:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!