Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek a pókfóbiával?

Mit tegyek a pókfóbiával?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a pókoktól.Van amikor csak sikítok és megyek az erősítésért :D de nem egyszer fagytam le vagy tört rám éppen a pánikroham. ( apumat fel kellett hívni hogy jöjjön ki a teraszra és nyírja ki mert nem engedtem be az anyukámat szólni és utána hetekig rémalmaim voltak + pszihológus de ez sem segített ) mit csináljak??
2013. máj. 25. 00:01
 1/2 EagleHUN ***** válasza:

Láttam egy angol filmsorozatot fóbiák gyógyításáról. Ott is volt pókos, ott először mű pókokkal próbálkoztak az alannyal (mindig egyre élethűbbel) és amikor már megszokta, akkor igazival is. Persze ártalmatlannal és neki kellett közelítenie nem a póknak. Aztán simogatnia (egy tarantula volt) a végén már azt is meg tudta csinálni hogy felvegye.

Szóval a szakaszos hozzászoktatás segíthet, nem a "beszélgetés".

2013. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyél sok pókot.
2013. máj. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!