Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig élhetek egy...

Mennyi ideig élhetek egy ilyen betegséggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizenéves lány vagyok, és van egy betegségem. Tüdőverőér billentyű szűkület, ez egy veleszületett betegség. Már egy ideje kutakodok, de nem találok választ: kihatással van a várható élettartamomra? Ha igen, akkor mennyi ideig élhetek egy ilyennel?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. febr. 1. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt szerintem csak egy orvos tudná megmondani:S
2013. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal van erre műtéti megoldás amivel helyre lehet hozni (billenytűplasztika v. csere), szerintem kár ezen agyalni, beszélj az orvosoddal.
2013. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Betegségek Nemzetközi Osztályozása szerint a betegséged kódja: Q22.1.

A tüdőverőér billentyű veleszületett szűkülete

Congenital pulmonary valve stenosis


Leírása itt:

[link]


"A PULMONÁLIS BILLENTYŰ SZŰKÜLETE


A pulmonális billentyű sztenózisa a jobb kamrából a tüdőartériába nyíló tüdőbillentyű (melyen keresztül a vér a tüdők felé áramlik) szűkülete. A legtöbb gyermekben a szűkület enyhe vagy mérsékelt fokú, melynek következtében a jobb kamrának erősebben, nagyobb nyomásokat létrehozva kell a vért a billentyűn keresztülpumpálnia. Súlyos szűkület következtében nagymértékben megnő a jobb kamrai nyomás, és szinte semmi vér sem jut a tüdőkbe. Ilyenkor az oxigénben szegény vér rendellenes utakon (többnyire a pitvarok falában lévő nyíláson [pitvari sövényhiányon]) keresztül áramlik ahelyett, hogy a tüdőartériába kerülne (jobb-bal sönt alakul ki).

A legtöbb gyermekben a pulmonális billentyű szűkülete csupán szívzörejt okoz. Kialakulhat azonban súlyos cianózis és szívelégtelenség is. A kor előrehaladtával mérsékelt tünetek (terhelésre jelentkező nehézlégzés és fáradékonyság) jelentkezhetnek. Alkalmanként szívkatéterezésre lehet szükség a szűkület súlyosságának megállapításához.

Ha a szűkület közepes fokú, a billentyűt esetleg ballonos valvuloplasztikával meg lehet nyitni. Ha a billentyű nem fejlődött ki teljesen, sebészi rekonstrukcióra van szükség.

Súlyos, cianózist okozó elváltozás esetén az újszülöttnek alprosztadilt lehet adni, amely nyitva tartja a duktusz arteriózust, amíg a sebész meg nem nyitja, vagy át nem hidalja a pulmonális billentyűt. Néhány ilyen újszülöttben később további műtétekre lehet szükség."


A műtéttől sem kell nagyon félni, Magyarországon TB fizeti, itt megtekintheted hogy néz ki egy ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=i9jrNh2wFzE

2013. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség lenne erre itt bármilyen életkort,időt

meghatározni.Ilyenben még az orvos sem szívesen nyilatkozik ,mond vélemény .Helyette a gyógymódot keresi.

Az életre kell gondolni és nem a halálra készülni .

2013. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsit utánaolvastam angol nyelvű szakirodalomban.


A lényeg az hogy a súlyos betegek 1 éves koruk előtt meg szoktak halni. 1 éves kort túléli 96-97% az USA-ban (négerek és latinok közt szignifikánsan nagyobb a halandóság, mint a fehér betegeknél).


Felnőttkorra 2%-ban később már nem is diagnosztizálható, 93%-ban enyhe fokozatú, 3% közepes súlyú, 1% súlyos szokott lenni a betegség.


Ha nagy számok törvénye alapján nálad is csak enyhe fokozatú a betegség akkor kb. 3-4%-al kisebb az esélyed ugyanazon kor megélésére, mint egy betegség nélkülinek.


[link]


w.rjmatthewsmd.com/Definitions/all/pulmonary_stenosis.htm

2013. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran kell vele szívgyógyászati ellenőrzésre járnod?

Kell-e gyógyszert szedned miatta?

Testnevelésóra alól fel vagy-e mentve miatta?

Műtétet javasoltak-e ?

2013. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is ilyen betegségem van, most 28 éves vagyok. 18 éves koromig évente jártam kontrollra, most kb 4-5 évente megyek el megnézetni. Nekem anno azt mondták, hogy nem valószínű h rosszabbodni fog, ha meg mégis lehet műteni. Kerülni kell a hirtelen nagy terhelést, de ettől függetlenül félmaratont futottam, az orvos azt mondta lehet, ha nem sprintelek és hozzá szoktatom magam a folyamatos terheléshez. Az egyetlen negatívum amit mondtak, hogy valószínűleg a természetes szülést nem fogják ajánlani, helyette a császárt. Ha még aktuális akkor ne aggódj, akár (sok mástól is függ) 90-100 éves korodig is elélhetsz, és ha javasolhatom: ne kezeld magad beteggént, ettől sokkal súlyosabb és fájdalmasabb kínokkal élnek emberek. :)
2014. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!