Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szájüregi rák (gége, nyelv)...

A szájüregi rák (gége, nyelv) örökletes? Tudom hogy némelyik rákfajta az, de ez is?

Figyelt kérdés

Apám ezekben halt meg. Kemény alkoholista volt,és napi 3doboz cigit elszívott. Ezek nagyban hozzájárultak a betegségéhez,amit csak magának köszönhet hogy meghalt! Ja és a fogat mosni az életben nem láttam.

Szondán evett,kivágták a nyelvét,gégemetszése volt,elment a hangja,alig volt már 40kg. Borzalmas volt!:(((



2012. nov. 30. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyik rák sem örökletes, maximum a hajlamot örökölheted.


Apádnak az alkoholizmus és a napi 3 doboz cigi okozta a rákot, nem a genetikája.

2012. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha örököltem a hajlamot akkor beteg lehetek? Akkor is ha ki nem állhatom az alkoholt,évek óta nem ittam ,és 3,5éve abbahagytam a dohányzást?!

Soha nem voltam nagy bagós.

2012. nov. 30. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Beteg lehetsz, de kevésbé valószínű. Ha mégis bekövetkezik, akkor mielőbb orvoshoz kell fordulni, és akkor enni is fogsz tudni, és a beszéded is visszakapod.
2012. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!