Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sötétsárga színű vizelet bajt...

Sötétsárga színű vizelet bajt jelenthet?

Figyelt kérdés

Naponta kb 2liter vizet iszom a vérképen pár hónapja zsirmájat diagnosztizáltak emelekdett got és gpt értékek amik helyre álltak mert fogytam most helyette egyedül a totál bilirubin volt emelkedett 29 ml 20-ig normalis talán ez nagy gondra utalhat? 3hónap mulva kell csak vissza mennem kontrollra belgyogyaszatra addig van okom aggódni hogy a vizeletem sárgább? Étvágyam van meg ilyesmi néha rosszul vagyok és fáradékony vagyok félek hogy hepatitis vagy valami más májbetegség amiről nem tudok

Nagyon gyakran járok a wcre de ez már fenn áll régtől urológian semmit nem talaltak de a vizelet szine is nagyon aggaszt mert ugy tudom a nagyon világos a normalis ami majdnem szintelen házirovosnak mondtam de nem mondott semmit nem küldött sehova



ma 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Sötét színű vizelet


"Ugyanakkor májbetegség is állhat a háttérben, ennek oka a bilirubin felhalmozódása, amely a vizeletet sötét narancssárga, barna vagy borostyán színűre változtathatja. Érdemes tehát gyanakodni, ha megfelelő hidratáltság ellenére fennáll ez a tünet."


MÁJTISZTÍTÁS!


Gyógyteák:


- Máriatövis

- Gyermekláncfű

- Csalán

- Fehér üröm


Egyebek:


- szódabikarbónás víz

- citromos víz (eredeti citrom)

- 1 teáskanál mustármag összerágva /nap

ma 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Legalon szedem meg majvedo tea de akkor milyen orvoshoz kellene fordulnim vagy varjam meg a belgyogyaszatot?
ma 19:50
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tuti nem májbetegség, mert akkor a májenzim értékek legalább 10x-esük lennének a megengedett felső határának.
ma 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű dehidratált állapot. Igyál még több vizet és figyeld.
ma 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ezt írta egy szakmabeli:


"ha a májad állapota érdekel, első körben vérvétel, hasi uh, amire háziorvos adhat beutalót. Ha itt olyan eltérés van gasztroenterológia vagy hepatológia."

ma 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!