Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mit jelent a lumbális...

Ez mit jelent a lumbális grinc mrin? Holnap megyek orvoshoz. De mikor rá kerestem daganatot írt. PARAVERTEBRALIS LÁGYRÉSZEK: Durva kóros eltérés nem látható. Jobb oldalon extrarenalis típusú pyelon valószínű.

Figyelt kérdés

PARAVERTEBRALIS LÁGYRÉSZEK: Durva kóros eltérés nem látható. Jobb oldalon extrarenalis típusú pyelon

valószínű.


ma 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne csak az első találotak olvasd el ilyenkor a google-n.

Ez így magában semmit nem jelent, lehet egy egyszerű fejlődési rendellenesség is.

ma 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

GERINCCSATORNA: Súlyos stenosis nem látható. Axialis síkban mérve L.III-L.IV között kb. 11x19mm-es, L.IV-L.V

között 11x18mm-es. A ligamentum flavum hypertrófia kissé szűkíti. Sacralisan a ventrális epiduralis zsírtér

kb.7mm.

CONUS MEDULLARIS: L.II magasságában ábrázolódik.

CAUDA EQUINA: Compressio nem látható.

PARAVERTEBRALIS LÁGYRÉSZEK: Durva kóros eltérés nem látható. Jobb oldalon extrarenalis típusú pyelon

valószínű.

VÉLEMÉNY:

Extrusio et bulging disci intervertebralis L.V-S.I-anulus fissuraval-bal oldali túlsúlyú lateralis recessus és foramen

szűkülettel.

Extrusio et bulging disci intervertebralis L.IV-L.V- jobb oldali túlsúlyú lateralis recessus szűkülettel.

Kezdődő kisízületi osteoarthritis.

ma 15:29
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet egy fejlődési variáció vesénél.
ma 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam hasi uhn ott mindent rendben talaltak nem ertem
ma 15:43
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor el kell menni natív és kontrasztos hasi, kismedencei CT-re, de az orvosod majd megmondja mi legyen.
ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A veseket is neztek mind 2 egeszseges .
ma 17:57
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogy, mikor lumbalis gerinc MR volt csak? Meg kell tudni mi az ott, dr majd orvossal beszélsz.
ma 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam hasi es kismedencei uhn . Az mri pedig csütörtökön készűlt
ma 19:39
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
UH sok mindemt nem mutat ki, főleg azt nem mi van ott a gerinc mellett.
ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!