Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenésre mit javasoltok egy...

Hasmenésre mit javasoltok egy óvodás korú gyermeknek?

Figyelt kérdés

Másfél hete megy a gyerek hasa. Többször voltunk dokinál ez idő alatt, de mindig csak egy székletjavítót és probiutikumot javasolt terápiának, illetve tejmentes étkezés. Van nap mikor egy kis javulás látható, aztán másnap mintha elölről kezdődne minden. Nem folyamatosan megy a hasa, csak ha kakil az híg. Egyébként jó a kedve, nincs láza, jó az étvágya, megfelelő mennyiségű folyadékot fogyaszt.

Volt széklettenyésztés is, ami negatív lett.

Mit tehetek még, hogy meggyógyuljon? Kihez forduljak?

Takarítok, fertőtlenítek, mosok minden nap, kézmosás stb sem marad el. Egyszerűen nem tudom mi okozhatja.



okt. 15. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológust keressetek fel. Ha nincs benne kórokozó, akkor lehet ételérzékenység, ki kell deríteni mi okozza. Bár gasztroenterológus is úgy kezdi, hogy ne egyen ezt meg azt, ha elmúlik, akkor az a ludas...

Na én nem akartam kivárni, magánban csináltattam laktóz vizsgálatot, sima nyáltesztből mutatták ki, hogy laktózérzékeny a gyerek, mióta erre odafigyelünk, nincs baja.

okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Alap esetben én is erre gondoltam volna, de mivel férjem is elkapta, igaz nála 1 napig tartott így valami vírus vagy baktériumra gyanakszunk. De az orvls nem mond semmit, nem küld tovább sehova.

Persze értem én, hogy magától ki kellene ürülnie a szervezetből, de én már soknak tartom ezt a másfél hetet.

Egyébként tejterméket nem adok neki mióta elkezdődött, zsírosat sem eszik.

Ezért írtam ide, hogy hátha volt valakinek hasonló és megoldást találtak a probléma kezelésében. Lehet én reagálom túl, ez az első ilyen hosszabb eset, csak már tehetetlennek érzem magam,nem tudom hogy mit kellene tennem.

Köszönöm szépen a választ!

okt. 15. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt írtad, a tenyésztés nem mutatott ki semmit, így szerintem a vírus, baktérium kizárható. Egyébként sem szoktak ezek 1.5 hétig tartani, néhány nap alatt kiürül.

Szerintem nem reagálod túl, én is a végére járnék, mert nem normális, a folyamatos híg széklet. Csak bejelentkeznék gasztroenterológushoz, úgyis hónapokra adnak időpontot, ha elmúlik, örüljetek, ha még akkor is aktuális lesz, legalább látja orvos.

okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!