Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha mindig alacsony a vérnyomás...

Ha mindig alacsony a vérnyomásom (90/60), akkor ha mostanában 120/80, azaz most normális, az okozhat magas vérnyomáshoz hasonló tüneteket?

Figyelt kérdés

Mindig alacsony a vérnyomásom, de mostanában fáj a fejem, meg szédülök, mellkasom is fájt. Azt hittem alacsony a vérnyomásom, erre most normális. Lehet, hogy ezt a szervezetem most magasnak érzékeli és azért a tünetek?

Alacsony, vékony nő vagyok.



tegnap 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, mert a megszokotthoz képest magas lett. Mérd rendszeresen, hogy tudd mennyi. Ha beáll a mostani/normál szintre, akkor rövidesen meg fogod szokni.

Ha alacsony a vérnyomásod igyál vizet, pl 2x2 dl-t. fél óra különbséggel, attól is emelkedik, mert nagyobb lesz a keringő vér térfogata.

tegnap 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hidegebb időben mindenkinek magasabb lesz kicsit, mert nyáron hőségben kitágulnak az erek is, ilyenkor meg szűkül
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Míg nem szedtem a vérnyomáscsökkentő gyógyszereket, addig a 150/90 vérnyomás nem okozott semmilyen panaszt. Mióta a gyógyszert szedem, ha 130 fölé megy, már jelentkezik az enyhe fejfájás, fülzúgás... Szóval a szervezeted hozzászokott az alacsony vérnyomáshoz és a normálist magasnak érzékeli.
tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!