Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozza a folyamatos torokfa...

Mi okozza a folyamatos torokfajasomat?

Figyelt kérdés

Röviden es tömören, kb 2,5 éve, hogy a torkom a szokottnál gyakrabban kezdett el fájni (Vagy elkapok valamit és beteg vagyok, vagy 1-2 napos fájdogálások vannak,amik maguktól elmúlnak), viszont az idei évben baromira elfajult a dolog, és ez abban csúcsosodott ki, amikor januárban, és márciusban is elkaptam egy komoly fertőzést, ami jart egy kis hőemelkedéssel is.


Különösen a márciusi volt borzalmas, gyakorlatilag elment a hangom, par nap utan már nyelni sem tudtam, a szemem is begyulladt. Nagy nehezen felépültem ebből is, a tavasz hátralévő részét és a nyarat 3 napnyi fájdogáláson kívül "hiba nélkül" lehoztam, viszont ami szeptember 2. óta zajlik, az már tényleg maga a pokol.


Az egész kb 5 napnyi szokásos "fájdogálással" kezdődött, ami teljesen elmúlt, 10. délután viszont olyan szinten elkezdte újra, h másnap reggelre alig maradt hangom, háziorvoshoz is elmentem, felirt pár gyógyszert, aztan elmúlt ez a periódus is, múlt hét csütörtökön már teljesen fájdalommentes voltam, amikor hétfőn megint jött a feketeleves, úgy ébredtem, hogy megszólalni alig tudtam. És mindig, minden egyes alkalommal ugyanúgy, ugyanott fáj, és se hőemelkedésem, se semmim nem volt ezen kívül ezúttal. Létezik, hogy három hét alatt három alkalommal kapom el ugyanazt a vírust? A szüleim refluxra gyanakodnak, október közepén kaptam idopontot vérvétele, meglatjuk, mi lesz.


De nyugtassatok mg, h nem en vagyok a világon az egyetlen szerencsétlen, akinek ilyesmi problémái vannak, hátha más is jár(t) ebben a cipőben, és csak egy kicsit is tud lelkesíteni, tanácsot adni, vagy bármi, mert nagyon magam alatt vagyok..

(2 nap mulva megyek füll-orr-gégészetre, okt közepén vérvételre, nagyon remélem, h legalabb kiderul a probléma forrása...)



okt. 1. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet a mandulád okozza, vagy reflux. Autoimmun betegség is okozhatja azt hogy valaki olyan sokszor beteg. Vagy valami fül-orr-gégészeti probléma.
okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen.

Öszsetett dolog okozta: munkahelyi stressz miatti leterheltség és reflux keveréke. Savcsikkentővel, terápiával és váltizatos táplálkozással 6 hónapja nem voltam táppénzen. Előtte volt olyan hónap amikor többet voltam otthon mint bent

okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Menj el kivizsgálásokra, az a biztos. Gasztro, hasi uh és röntgen. Pajzsmirigy vizsg.


Stressz is betegít.


Mentálisan légy rendben, mert az sokat tud segíteni.

Nem te vagy az egyetlen, de te csak olyan leszel, aki megtapasztalta ezeket.

okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!