Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a nyakam?

Mitől fáj a nyakam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 28 éves férfi vagyok.


1,5 hete van egy olyan problémám, hogy a nyaki izmaim fájnak, valamint néha füllbesugárzó fájdalmam van mindkét oldalt, slejm termelődés, enyhe orrfolyás, illetve szúró érzés van néha a gégémben, enyhe gombócérzés valamint esténként úgy érzem mintha beteg lennék, de nem vagyok az.

Egészségügyi szorongástól szenvedek, pszichológus szakorvost hamarosan illendő lesz felkeresnem ezmiatt. A szorongás miatt sajnos hajlamos vagyok a legrosszabra gondolni mindig, most sajnos attól vagyok ki idegileg, hogy gége/torok rákom van. 6 éve dohányzok!


Próbálok a racionalitás talaján maradni, hogy mitől lehet ez. Az utóbbi időben borzasztóan sokat nyomkodtam a nyakam, sokszor izmok alá benyúlva nyirokcsomókat kerestem vagy épp göböt ami rákra utalhat. Tegnap előtt például egész a gégémet nyomkodtam…


Talán ami pozitív ebben az egészben:

- Nincs súlyvesztés,

- Nincs hangszínváltozás,

- Nincs vérzés,

- Nem köhögök,

- Az étvágyam kiváló,

- Nincs nehéz nyelés.


Nyílván tervben van, hogy elmegyek orvoshoz, de addig nem szeretnék folyamatosan idegeskedni, magától a diagnózistól rettegve.


Kérdésem:

- Valóban megéri ennyire túlgondolni?

- Gondoljak inkább valami banálisabb dologra?

- 28 éves fiatal férfi dohányosnál mennyire valószínű egy esetleges torokrák kialakulása?


Nagyon szépen köszönöm!



ma 12:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!