Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet még magas a vvt a...

Mitől lehet még magas a vvt a vizelet üledékben?

Figyelt kérdés

Az éve elején magas volt a fvs a vizeletben, erre antibiotikumot kaptam. Ezt követően meg kellett ismételni a labort. Most már vvt van a vizeletben. Azóta az urológiát járom. Túl vagyok a húgyhólyagtükrözésen, ahol egy kisebb elváltozás volt. Emiatt biopsziát is csináltak, de szövettan rendben van és az orvos már a biopszia közben is mondta, hogy ettől nem lehet vér a vizeletemben. Volt már vizelettenyésztés, vizeletcitológia, most CT és MR. Semmilyen eltérés nincs.

Február óta kb. 10x voltam laborban, mindig van vér a vizeletben és az üledékben. Most jelenleg a vizeletben 125 /ul (normál 15/ul alatt), az üledékben 34/látótér a vvt szám. Minden egyéb laborvizsgálat, köztük, ami urológiai szempontból is releváns rendben van.

Semmilyen olyan gyógyszert nem szedek, ami ezt okozhatja. Ilyen lenne a vesém? Van valakinek hasonló, hogy mindig van vér a vizeletben viszont nem a fent leírt dolgok okozták?



ma 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet diótörő szindrómád, vagy ha nagyon vékony vagy, veseptosisod.
ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A diótörő szindrómáról most hallok először. Ha jól olvastam utána ezt az eltérést a CT/MR kimutatta volna. Egyébként a vérvizelésen kívül (ez sem látható szabad szemmel) semmilyen tünetem, fájdalmam sincs és korábban soha nem is volt vér a vizeletemben, pedig évente kétszer is megyek nagylaborra.

Nem is vagyok nagyon vékony, 179 cm és 74 kg.

ma 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Nefrológus látott már? Milyen a vérnyomásod?
ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Novemberben megyek, akkorra kaptam időpontot. A vérnyomásom jó szokott lenni, kardiológusnál is voltam. A pulzusom szokott magas lenni, azt mondták a pajzsmirigy túlműködésem miatt, de nem szedek rá gyógyszert.
ma 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig van az üledékben 10-25 vvt, 15 éve legalább. Urológus szerint minimum kő, de ezt semmi sem igazolta, azt mondta igyak többet, semmi jelentősége nincs. 35 mondjuk tényleg soknak tűnik, de mikor többet iszok, mindig kevesebb benne, szóval lehet az a megoldás nálad is.
ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!