Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire gyakori betegség a...

Mennyire gyakori betegség a limfóma?

Figyelt kérdés
Mostanság nagyon félek ettől a betegségtől.
tegnap 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gyakori. Persze, látsz a neten itt-ott embereket akik videókat vagy éppen posztokat osztanak meg a betegségükről, de azért ne gondold, hogy minden 10. ember limfómás a világon.

Nem tudom mennyire fog megnyugtatni, de képzeld el, hogy nekem testszerte vannak nagyon apró, feketeborstól borsó méretig terjedő nyirokcsomóim,amiket ki tudok magamon tapintani. A méretük attól függ éppen hol van, például lágyék hajlatban azért van simán 1-1 borsó méretű szimmetrikusan két oldalt.

Annak idején amikor először észrevettem ezeket, például a kulcscsontom felett szintén párban 1-1 ugyan akkora kis borsszemnyi csomócskát, megmutattam orvosnak hogy nézze meg, itt is, ott is, amott is van ilyen csomóm.

Megnézte őket, és közölte, hogy teljesen rendben vannak és ne higyjem el az internetnek a sok hülyeséget, hogy a nyirokcsomók csak akkor válnak tapinthatóvá ha kórosak, hiszen vannak amik mindenkinél kitapinthatók, de vannak amik csak olyanoknál akik vékonyabbak és nincs szinte zsír,izom réteg amiben ezek “elbújhatnának” mint például nálam is.

Ennek már 12 éve és ugyan akkorák, ugyan ott vannak, az ég egyadta világon semmi baj nincs velük és jó helyen vannak ott ahol vannak, hiszen védig a szervezetem a fertőzésektől!

Ne aggódj! Amikor esetleg ne adj’ isten egy nyirokcsomó nagyobbra megduzzad, még akkor is 98%-ban igaz, hogy csak valami banális ok áll a háttérben. Gyulladás, fertőzés, esetleg egy sima fogászati góc.

tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azta. Ez teljesen körülírt válasz volt, honnan tudsz ennyi mindent ezzel kapcsolatban? Köszönöm egyébként. 😊
tegnap 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:

A nagymamám belgyógyászként praktizált 40 évig és egy időben én is féltem mindenfélétől. De hozzá sosem fordultam semmi ilyennel, inkább elmentem orvoshoz hogy itt-ott találtam valamit, mert az első 1-2 alkalom után már mondta a mamám hogy ne legyek hipochonder és ne foglalkozzak magammal állandóan, ezért nem akartam traktálni.

És amikor elmondta nekem ezeket az orvos, hogy ez normális és teljesen rendben vannak, akkor megnyugodtam de később megint kijött rajtam a félelem. Akkor elmentem a mamámhoz és elmondtam neki mindent erről, ő pedig felvilágosított hogyan működnek ezek a dolgok, és azt is elmondta, hogy például a nyirokrendszeri daganatoknál nem csak úgy van, hogy túrod magad és találsz nyirokcsomókat, hanem ott 1-2 hét alatt dió nagyságúra vagy még nagyobbra is megnőnek, kemények, fájdalmatlanok és nagyrészt nem mozognak. Mellette teljes testre kiterjedő viszketés, extrém fáradtság, éjszakai verejtékezés és esetleg fogyás is jelentkezhet.

DE! van olyan, amikor mindegyik tünet jelentkezik, mégsem rosszindulatú elváltozás áll a háttérben. :)

Tényleg ritkább dolgok ezek annál, mint ahogy az ember gondolja!

;)

Remélem egy kicsit meg tudtalak nyugtatni.

tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!