Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől jéghidegek a végtag végeim?

Mitől jéghidegek a végtag végeim?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem már egy ideje, hogy a talpamnak a felétől a lábujjakig jéghidegek a végtagok és ugyanez a tenyeremre is igaz. Jól látni szemmel, hogy pont a feléig szép piros színű a bőröm, az alatt ahol jéhideg ott pedig ki van fehéredve.


Nem vagyok fázós típus egyébként. Ilyenkor se fázok, viszont zoknit fel kell húznom, mert a lábujjaim azok szoktak fázni. A bőröm akárhol máshol kellemesen meleg (amilyennek lennie kell). Inni szoktam elég folyadékot, vérnyomásom is 120/80 - 130/80 így szokott alakulni. Pulzusommal sincs baj.


De akkor mi okozhatja?



ma 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Raynaud?
ma 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Igen, hogy az egyes írta - Raynaud szindrómát diagnosztizáltak néhány éve, a leírtaknak megfelelő tünetekkel.


Érsebészeten tudsz utánajárni.

ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 A google azt írja, hogy stressz hatására létrejövő érgörcs. Na de milyen stressz? Futball meccset néztem amikor nagyon elkezdett fázni. Olyankor nem ér stressz. Meg ez szinte állandó nálam amikor itthon ülök. Lehet ez a baj, hogy ülök és nem mozgok és emiatt a vérkeringés lelassul?


Mert amikor valahová megyek és cipőbe + zokniban van a lábam, akkor nem igazán tapasztalom ezt.

ma 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem feszültségnél, pániknál szokott ilyen lenni. Nem pánikolsz ilyenkor valamin?
ma 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!