Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Seborrheás dermatitisre mit...

Seborrheás dermatitisre mit használtatok, ami tartósan bevált?

Figyelt kérdés

Nem voltam még személyesen bőrgyógyásznál, de távgyógyász eddig 2 alkalommal is ezt diagnosztizálta a fejemen (fejbőr, homlok, orr, száj környékén szőr alatt).

Szeretném elkerülni a gyógyszerek és gyógyszeres kenőcsök használatát, de nem tudom mi lenne a legjobb, mindenhol írnak mindent; személyes tapasztalatokra, és tisztítási módszerekre lennék kíváncsi.

Egy időben sima melegvizes arcmosás után vazelint kentem rá vékony rétegben, és nagyon hamar el is múlt tőle, de mivel nem tudtam az alkalmazás helyes módját, így csak össze-vissza kentem, amikor eszembe volt.

Most megint előjött egy ideje, de több helyen, és egyre nehezebben akar elmúlni. Egy-egy ponton néha úgy viszket, hogy legszívesebben szétmarnám magamat, de nyilván azzal csak rosszabbat teszek. Közben a homlokom és az orrom teteje állandóan zsírosodik, ami évtizedes probléma, akár óránként is mosogathatnám, ami ennek a gyulladásos szarnak nem tesz jót...

Nisoral samponon gondolkodtam még alkalmi jelleggel, de egyelőre tanácstalan vagyok.

Szóval előre is köszönöm a segítségeket!



szept. 17. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a La Roche - Posay Kerium DS krém egész jó termék. Azt szoktam használni az arcomra, mióta a balatonföldvári patika kenőcse nem elérhető. Gondolom az én problémám elég enyhe, mert kb. egy év mire elhasználok egy tubussal.
szept. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igyekszem kevés dolgot kenni az arcomra. Van egy Garnier agyagos arcradírom. Egy Isana hydrobooster arckrémem és végül a lényeg sima fenistil. Nekem a fensitil sokat segített. Gél alapú és könnyen beszívódik és láthatatlan is, nem zsíros. Fensitil nyugtat , nem viszket és leszedi a pirosságot.


Úgy értem, hogy a fensitil plusz réteget képez amit pár nap múlva simán le lehet dörzsölni minden féle viszketés nélkül. Én még a hajtövemet is szoktam lenni.

szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm, ránézek.

#2: köszi a választ. Kifejezetten ilyen problémára használod, mint amit kérdeztem? Ugyanis úgy hallottam (és tapasztalom is), hogy ennek a bőrbetegségnek nem tesz túl jót a durván radíros eltávolítás. Ha csak az ujjammal kicsit megdörzsölöm vagy hajmosás után törölközővel megtörlöm, az első másodperctől is már vörös és égető lesz. Néha elég csak szimplán hozzáérni.

szept. 18. 07:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az orrom és a szemöldök a legrosszabb. Ha nem kenem fenistillel akkor vörös foltok vannak a szemöldökömnél. Lehet nekem egy kicsit enyhébb, mint a tiéd.


Általában fenistilt több napig használom ugyanazon a területen és igyekszem nem leszedni a fenistil réteget jó pár napig. Utána nekem simán leszedhető a felső réteg és sokkal jobb a bőröm. Mintha a fenistil réteg megvedené az alatta lévő bőrt. Tényleg mintha gyógyulna.Nekem ez jött be az évek alatt.


Én ezt a módszert használom. Remélem Kérdező te is találsz valami módszert, mert sajnos nagyon kellemetlen tud lenni , főleg amikor fontos esemény van az ember életében.


2-es voltam.

szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Hát igen, elég kellemetlen, főleg, hogy semmihez nem tudom kötni, mi az, ami jobban segítene vagy jobban rontana rajta. Csak van, ami néha jobb, meg van, hogy ugyanaz nem... elég idegesítő.
szept. 26. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!