Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a labor eredményen...

Mit jelent a labor eredményen a glükóz és mitől lehet magas?

Figyelt kérdés
Most volt a párom laboron és hát a glükóz 6.8 helyett bizony kicsit magasabb, nyolcas
szept. 16. 20:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
2-es típusú cukorbetegség LEHET! Gyógyszert Lehet, hogy kell szednie, de ez még kérdés. Majd a doki megmondja. Első körben diéta, mindennap sport, ha szükséges, fogyás, szénhidrát diéta. Utána jön csak a gyógyszer, de ez orvostól is függ. Keressetek egy JÓ dokit!
szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azért a 8 elég magas, persze lehet csak egyszeri alkalom valami miatt, de akkor is kontrollálni kell és orvossal megbeszélni mi a teendő.
szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
11. Hát inkább gyógyszert szedne mint diétázna az biztos
szept. 16. 21:50
 14/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Amúgy evett a vizsgálat előtt vagy éhgyomorra ment?
szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14. Semmit nem evett előző nap 6:00 órakor evett utoljára azóta csak színtiszta vizet ivott..
szept. 16. 22:11
 16/19 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Gondolom, szereti a tésztaféléket, meg a nasit, ugye? Én is így vagyok vele. Más miatt, de igen. Inkább bogyó kellene, mint az ízetlen levelek ( nekem gyomor-bélrendszeri probléma miatt szinte minden emberi étel ki van zárva. Nyaralás alatt is végigmegyek a sétányon, és megnézném, hogy mit SZERETNÉK enni, majd visszamegyek a szállásra), szóval átérzem a problémát.
szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Hát inkább gyógyszert szedne mint diétázna az biztos"


Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Ha nem változtat az életmódján, akkor egy idő múlva nem lesz elég a gyógyszer, hanem naponta többször kell inzulinnal injekcióznia magát. A cukorbetegség szövődményeit sem érdemes megkockáztatni (vakság, végtag amputáció, veseelégtelenség miatt dialízis 2 naponta)

Párod nagyon sürgősen gondolkodjon el, mert a kialakult cukorbetegség nem csak abból áll, hogy bekapkodok néhány gyógyszert és élem tovább az életem!


#8 "Keress rá a cukorbetegség tüneteire. Ha a párod panaszkodik valamelyikre, megéri elmenni egy diabetológushoz."

Apámnak 18-as volt a cukra mindenféle tünet nélkül.(nekem 190-es vérnyomásnál szintén nem voltak tünetek) Tudod a szervezet nagyon sokáig képes kompenzálni, de eljön az a pont, amikor már nem tud, és összeomlik. Apám is azt hitte, hogy majd beszedegeti a tablettákat, mellette meg nyomatja a csokit, cukorkát, süteményeket, aztán egyszer csak leállt a veséje és bele is halt rövid időn belül.

szept. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17. Hát akkor inzulin mert sajnos ő képtelen változtatni az étkezésen, mondjuk apukám is kettes típusú cukorbeteg 20 év gyógyszert most inzulint ad de nem diétázik mert nem tud.. szencsére nincs szövődménye
szept. 17. 07:41
 19/19 anonim ***** válasza:

#17-es, apám már olyan cukorbeteg, akinek kéne inzulinozniaa magát. 15 éve "küzd" a cukorral. Egy szem dilibogyót nem szedett be. Inzulint nem rendszeresen adja sot, mostanában nem is adja, mert van amikor még leveszi a cukrát, és akkor is rosszul van tőle. Amióta nézegeti interneten, hogy milyen gyógynövények senítenek neki a cukor ellen, és azokat keresi és csinál belőle teát, nincs baja.

Mellette, nem diétázik. Soha nem is diétázott. Az elején volt baj vele, mert olyan is volt, hogy a cukormérő nem mérte meg a cukrot, olyan magas volt. Ez rendszeres volt. Azután kezdett el a növényeket fordulni, és láss csodát, nem ölte meg a veséit a szar gyógyszerkkel(a cukros gyógyszerek valamilyen szervre károsak, el lehet olvasni sok helyen) és a hasnyálmirigye is elkezdett dolgozni.

Szóval ja, ezért tartom hülyeségnek a gyógyszereket, és társait. Mellette bátyám is nagy cukorbeteg. Ő hülyének nézte aput. Addig, amíg a kórházakat nem kezdte el járni, mert mindenhol kiütötte a fogát a sok GYÓGYSZER(nem a cukor). Amióta kipróbálta ő is azt, amit apu javasolt neki, sokkal jobban van. Ő se diétázik és neki 20 éve van cukra.

szept. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!