Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen laboreltérések jellemző...

Milyen laboreltérések jellemzőek a leukémiára?

Figyelt kérdés
szept. 9. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat magas fehérvérsejtszám. A vérképben blasztokkal.
szept. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Tehát, hogy laikus számára is érthető leygen, akkor az eoshinophil magas? És még mi?
szept. 9. 09:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Extrem alacsony hemoglobin.
szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem köszi.

Ha a basophil% és eoshinophil% és monicita magas, ezek esetleg utalhatnak leukémiára?

szept. 9. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem. Nagyon magas fehérvérsejtszám, de nem a normál sejttípusok emelkedése , hanem blasztok ( atípus sejtek) vannak a vérképben. Amikről te írsz, azok mind a normál vérkép normál sejtjeinek emelkedése.

Nyugodj meg, ha a laboros blastot lát a vérképedben, akkor már a vérvétel napján odatelefonál a beutaló orvosodnak. Ezek pánik értékek, amit azonnal, telefonon bemondanak.

szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nincs orvosom és évek óta nem vagyok jól, emiatt érdeklődöm. Mindenhol leráznak.

A synlabnál milyen vizsgálatokat kérjek, hogy ezt kiderítsem?

Nagy a gyanú. Évek óta véraláfutások, fejfájás, fertőzések, és még egy rakat panaszom van.

szept. 9. 17:25
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a kezeletlen leukemia évek alatt mar elvitt volna...
szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem. Tehát évek óta van panaszom, ami nem lett kezelve, emiatt kialakulhatott leukémia.
szept. 9. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem alakul ki leukémia. Legyen akàrmilyen betegséged. A fehérvérsejted legyen rendben és a vörösvértested/ hemoglobin/ trombocita
szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Noresz76 válasza:
Szia. 2024 januárjában diagnosztizáltak leukémiát az össz. Fehérje szám 34.000 volt tehát extrém magastrombocyta alacsony. Crp magas ugye ez gyulladást mutat. De még igen sok eltérés volt. Kórház csontvelő biopszia hogy milyen típusú és kedvező vagy sem. Június 25 ig voltam kórházban ez idő alatt öt hetet voltam összesen itthon.
szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!