Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 éves gyereknél az alkalikus...

2 éves gyereknél az alkalikus foszfatáz értéke 1211, mikozben a normalis érték 5 - 281 között van neki a papíron. Másnál volt ilyen és lett valami komolyabb oka?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos szerint nem kell foglalkozni vele... én aggódom.
szept. 5. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a többi laborértéke jó, akkor nem kell foglalkozni vele.
szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Gyerekeknél gyakori, hogy magasabb az ALP a csontok növekedése miatt. Ha más probléma nincsen, akkor nincs vele semmi baj.
szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A többi érték jó, annyi csak hogy kicsit alacsony a vas, azt kell neki pótolni.
szept. 5. 14:07
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Semmi baj nincs, nem kell vele foglalkozni.
szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagytok esetleg vegánok?

D vitamint kap?

Jó a kalcium bevitele?

Mi miatt vizsgálták?

szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk veganok csak vegák és pont emiatt küldött minket a bölcsőde orvos gasztróra ahol labort néztek, nincs e hianybetegseg vagy ilyenek ... és akkor láttuk ezt a magas értéket ami nem tudom miért van.. többi értéke jó
szept. 6. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, ez így gáz. Máj vagy csontrendszeri problémára utalhat. Soha nem értettem, hogy miért kell egy fejlődő szervezetre ráerőltetni a vegaságod. Ha ő azt választja felnőttként, teljesen rendben van. Remélem, hogy feljelent a gyerekorvos kiskorú veszélyeztetésért.
szept. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha megvan a napi fél liter igazi, legalább 2,8 as tej, vagy annak megfelelő tejtermék bevitele, akkor aligha lesz d vitamin vagy kalcium hiánya.

Akkor viszont érdemes tovább vizsgálni.

szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 már vártam ezt a kommentet, azért köszi
szept. 7. 19:54
 10/10 A kérdező kommentje:

Én soha nem ettem húst, se anyám se apám, se a testvéreim és mindenki köszöni szépen egészséges..

Már rég meg van cáfolva hogy vega étrenddel nem lehet egészséges az ember. Ezt az orvosok is tudják, pont ezért nem tudnák igazából erre semmit mondani vagy tiltani.

szept. 7. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!