Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájó kullanccsípés? Mennyire...

Fájó kullanccsípés? Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Reggel arra ébredtem, hogy a sípcsont mellet fáj, mintha sérült lenne. Egy kullancs volt, azonnal kivettem. A csípés nem is látszik egyáltalán, de körülötte 1-2cm-es körzeben nyomásra fáj. Alapból is sajog kicsit.


Ha rákeresek, a fájó kullanccsípésre, mindenhol csak megmagyarázzák, hogy nem fáj, mert elérzésteleníti, meg blabla.


De ez akkoris fájdalmas, hiába van megmagyarázva, hogy nem.

Kb. 20 évente van bennem kullancs, de amennyire emlékszem, gyerekként, meg tényleg ilyan huszonévesen volt bannam, akkor tényleg nem lehetett érezni semmit.


Kell aggódni? Azt írják, orvoshoz csak akkor kell menni, ha lime foltok jelennek meg, vagy ha a másik fertözésnél émelygés, okádás meg láz a tünet. Addig állítólag felesleges.



aug. 30. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp érdemes lenne megnézetni egy háziorvossal legalább. Nem mindenkinek jön ki a lyme folt attól hogy megfertőződik. A kullancsot meg legközelebb tartályba tedd és ha teheted vidd el a dokihoz, az tovább küldi és megnézik hordozza-e a kórt. Ha igen akkor kapsz gyógyszert, ha nem akkor meg nincs teendőd
aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eltettem. Mondjuk számomra a lyme-kór a kevésbé ijesztö az agyhártya meg agyvelö gyulladással szemben. Néztem a térképen, elvileg ahol kaptam legalább zöld a térkép FSME fertözés szempontjából.


A háziorvos tud valamiféle tesztet csinálni, vagy csak szemrevételezi?

Mért látszani még a csípés helye sem látszik már, 6-7 köz húztam ki. Viszont a sajgás nem múlik.

aug. 30. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nezesd meg magad, legfeljebb teszel egy felesleges kort. Lehet hogy nem csak a lyme kórra vizsgálnak ilyenkor kullancsot.
aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg kell magad nézetni. Minél hamarabb.
aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!