Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Faj a mellkasom es van hogy a...

Faj a mellkasom es van hogy a szivemnel is faj mindennap de az ugyeleten azt mondtak nincs bajom. Hova menjek vizsgalatra? 24L

Figyelt kérdés

Voltam tudoszuron, nem talaltak semmit. Voltam teljes verkep vizsgalaton, nem talaltak semmit. Haziorvosnal voltam, meghallgatta a szivem, azt mondta nincs semmi.

Mindennap faj a mellkasom, es van hogy a szivemnel is faj. Mindig mas oldalon faj, de jobb es bal oldalon is. Van hogy alig tudok levegot venni, mert azt erzem el fogok ajulni. Van hogy belem nyilal hirtelen a semmibol, azt erzem megfogok halni, annyira megijedek. Sokszor arra kelek, hogy faj.

Volt hogy elvitt a mento akkor ott az ugyeleten azt mondtak, panikbetegseg. De akkor ez lesz? Gyogyszert nem akarok szedni. En nem hiszem el hogy panikbetegseg miatt allandoan igy fajnia kene jobb es bal oldalon is a mellkasomnak es a szivemnek.

En ezt mar nem birom, buszon is rosszul vagyok meg barmikor, barhol. Igy nem tudok mar elni. 24 eves vagyok..

Nem tudom mit csinaljak.


aug. 28. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
"En nem hiszem el hogy panikbetegseg " Miért is nem? Ha ezt mondták az orvosok, és nem hiszel nekik, akkor minek mennél megint orvoshoz?
aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Több minden lehet, a jelek szerint pánik, vagy az alakult ki mert halálfélelmed van a tünetek miatt.

Érdemes benevezni egy terheléses cukor vizsgálatra mert az inzulinrezisztencia is okozhat szívdobogást és szorító érzést.

Ezen kívül reflux is okozhat mellkasi szúró fájdalmat.

Végigmentem én is ezen, azt hittem meg fogok halni, többször voltam sürgősségin ahol EKG, vér, minden jó volt. Kardiológián is voltam, terheléses teszten és holteren is (1 napig egy kis ekg-t viselsz magadon), semmi bajom nem volt. Aztán kiderült a reflux is és a szénhidrát bevitelre is ügyelnem kell.

Emellett más is okozhatja a mellkasi fájdalmat a szíveden kívül. Szóval vizsgáltasd ki, és győzd meg magad hogy nem fogsz meghalni mert nem fogsz! Kitartást kívánok!

aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A leírtak alapján pedig egyértelmű pánikbetegség. Igazából még a pánikbetegség leírásánál sincs annyira jól megfogalmazva, hogy mik is a tünetek, mint ahogy te leírtad. Mivel én is pánikbeteg vagyok, hidd el, sajnos az. Rohamok alatt a legtöbb amit tehetsz, hogy próbálsz nyugodt maradni, próbálod terelni a figyelmedet. Segíthet még bármilyen testmozgás, illetve az ha nem fojtod el a dolgokat magadban. Elfojtás nagyban hozzá tud járulni ahhoz, hogy ilyen rosszulléteid legyenek.
aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Energiaitalt iszol? Dohányzol? Ha igen, mennyit, milyen gyakorisággal?
aug. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha mellkasi panasz van, egy kardiológiai kivizsgálást illene beiktatni. Már csak azért is, hogy megnyugtasd magad, hogy a szíveddel nincs probléma, így ha legközelebb fájni fog, akkor tudni fogod, hogy nem szervi eredetű.
aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mellkasi fájdalmat okozhat akár rossz tartás is. Nálam is ugyanezek voltak, voltam mindenféle vizsgálaton szerencsére nem találtak semmi korosat. De eléggé úgy tűnik, hogy ez inkább pánikbetegség. Egy kardiológiai vizsgálat nem árt, ott legalább kivizsgálnak rendesen és legalább megnyugszol hogy semmi szervi baj nincs.
aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Támogatom a kardiológiát, szívultrahangot. Nem azért, mert bármi baja lenne a szívednek, hanem azért amit írtak is előttem: megnyugtatna, hogy nincs baj a szíveddel.

Én ugyanígy voltam. Engem is vitt be mentő hasonló rosszulléttel, utána mentem kardiológiára, azt mondta doki semmi bajom. Tüdőszűrőn is voltam, semmi. Pár évre rá jöttek a mellkasi fájdalmak. Néha úgy éreztem, mintha rámarkolna valaki a szívemre és szorítaná, máskor csak szúrt. Néha itt, néha ott. Ugyanúgy megvolt a légzési nehézség érzése is. Elmentem háziorvoshoz, addig nem nyugodtam míg nem kaptam beutalót szívultrahangra. Láss csodát, makk egészséges volt a szívem, EKG már volt előtte is. Semmi. Semmit nem találtak. Minden tünetem pszichés volt.

Tudom milyen nehéz elhinnie az embernek, hogy ilyen szintű tüneteket, rosszullétet tud okozni az elméje, de sajnos tud. Amíg pedig nem fogadja el az ember, hogy nincs semmilyen szervi problémája, addig csak rontja a saját helyzetét. Jönnek az ilyen gondolatok:

Biztos van valami bajom, csak nem találták meg!

Ez nem lehet pszichés, az orvosok tévednek!

Rákeresek neten mi lehet...

Ahaaa, lehet ilyen-olyan szörnyű betegség is?

Biztos x vagy y betegségem van...


Az ilyen jellegű gondolatok pedig szépen generálják a pánikot, a szorongást, a stresszt. Nem véletlen, hogy a szívinfarktus esélyét jelentősen növeli a stressz. Hiába csak az agyad műveli ezeket a dolgokat veled, ha nem sikerül kontrollálni, nem sikerül neked átvenned az irányítást, akkor előbb-utóbb tényleg lesznek igazi egészségügyi problémáid. Általában a legelső ilyen a reflux.

Ha gondolod kifejtheted jobban a rosszulléteidet, mesélhetsz lelki dolgokról is, ha tudok, segítek. Akár itt, akár privátban.

aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minél előbb elmész kivizsgálásra annál hamarabb megnyugszol. Én is így voltam, időnként mellkasi fájdalom, nehézlégzés, szapora pulzus ami miatt kialakult nálam egy jó kis hipochondria. Valami tünetem volt, egyből nyúltam a telefonhoz rákeresni, hogy mitől van, szívelégtelenségtől a szívinfarktusig mindent is kiadott. Ilyet ne csinálj, mert csak még rosszabb lesz. Menj el háziorvoshoz, valószínű elküld egy vérvételre, csinál egy ekg-t, ha szükséges elküld kardiológushoz de hidd el nem fognak semmit sem találni mert semmi szervi bajod nincs.😊
aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!