Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a jobb: ha korábban vagy...

Mi a jobb: ha korábban vagy ha később vesszük be a gyógyszert, pláne antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Tüdőgyulladással diagnosztizált a doki, ráadásul nagyon fertőzőnek mondta, és egy rakás gyógyszert írt föl, két külön antibiotikumot is meg más gyógyszereket is kaptam, és van, amit naponta kétszer, van, amit naponta háromszor kell bevinni, ráadásul van, amit evés előtt egy órával vagy legalább is éhgyomorra, a többit meg evés után, és én mindig elolvasom a papírját minden gyógyszernek, és az mindegyikben volt, hogy ne vegyünk be kétszer, ha kimaradt, oké, viszont rájöttem, hogy a napi kétszeri antibiotikum tulajdonképpen 12 óránként értendő, a napi háromszor gyógyszerek meg nyolcóránként, és onnan jön a kérdésem, hogy nekem közel lehetetlen óramű pontossággal szedni a gyógyszereimet, de mi van, ha azzal is ártok magamnak, hogy korábban szedem be, mint kéne, meg akkor is, ha később, illetve melyik jobb?


Tényleg árthatok magamnak azzal, ha korábban veszem be pláne az erős antibiotikumot, mint kéne pár órával?


És ha később?


Nagyon nehéz nekem rendszeres életet élnem, pláne most a nyári szünetben, de próbálok.



aug. 25. 05:34
A kérdező szavazást indított:
Inkább korábban érdemes picivel, mint később/nem lesz semmi baj pár órával korábban
Pár óra csúszás nem a világ vége
2 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A napi 3x-i szerintem nem 8 óránként értendő, hanem ébrenléthez, kb. 7-8:00, 14:00, 20-21:00. Az antibiotikumnál jobban be kellene tartani a 12 órát, én órát állítottam hozzá.
aug. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kell ennyire pontosan, meg amúgyis ki számolgatja ezt? A napi X-szer bevételt mindig a napi rutinhoz kell igazítani, reggel amikor felkelsz, amikor ebédelsz és amikor vacsorázol vagy lefekvés előtt. 1-3 óra eltérés nem számít.
aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!