Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ettöl szédülhetek?Leírásban...

Ettöl szédülhetek?Leírásban csatoltam az eredményt.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Történetem röviden annyi hogy 4 éve folyamatosan szédülök, de leginkább akkor amikor a szemem 'forgatom' tehát például keresek valamit, vagy pakolok és akkor ugye használom a szemem. Feszül a szemem, az arcom és borzasztóan szédülök. Fül-orr-gégész szerint nem ettöl van. De ahol a Ct vizsgálatot csinálták, meggyőződésük hogy ettöl, és én is utána néztem ennek. Kérlek segítsetek, valakinek volt már ilyen eredménye?

aug. 21. 14:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Arckoponya CT vizsgálata:


Axialis síkú natív felvételeket, valamint coronalis és sagittalis síkú rekonstrukciót készítettünk a melléküregek és pyramiscsontok régióiról.


Légtartó orrmelléküregek.


Bal oldalon az ethmoidalis sejtek területén ventralisan egy 6 mm átmérőjű retentios cysta ábrázolódik.


A bal sinus maxillarisban basalisan 12x10x9 mm-es retentios cysta látható, valamint bal oldalon a s sphenoidalisban 3 mm szélességben látható váladék.


A septum nasi enyhén balra devial, caudalis harmadában egy 4 mm-es csontléc is megfigyelhető jobb oldalon. A bal oldali alsó orrkagyló nyálkahártyája hypertrophisalt.


Vélemény:


Cysta ethmoid. I.s.


Cysta sin. max. l.s.


Sinusitis sphen. I.s.


Deviatio septi nasi.


Crista septi nasi.


Rhinitis.

aug. 21. 15:01
 2/4 Mad Max2 ***** válasza:
egy jó kis orrsövénymütét meg orrkagyló kisebbités kell és minden fasza lesz...:)
aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Keress másik fül-orr gégészt,mert ettől bizony lehet ez a szédülés és a tünetek, amiket leírsz.

Szeretem amikor az egyik ezt mondja,a másik azt. Évekig jártam énis orvoshoz hasonló panaszokkal,ide-oda küldözgettek mire kiderült hogy az egyik egészséges fogamnak a gyökerén van egy gyulladt góc. :/ Ne hagyd magadat és menj addig amíg nem csinálnak valamit. A szédülés iszonyúan kiakasztó,főleg más tünetekkel együtt. Jobbulást!

aug. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) én is így gondolom hogy ettől lehetnek a panaszaim mert minden vizsgálaton végig futottam már és csak itt találtak problémát.
aug. 22. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!