Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vasat mivel is kell szedni...

A vasat mivel is kell szedni és mivel tilos?

Figyelt kérdés

aug. 19. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
C vitamin segít a felszívódásban.
aug. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vassal célszerű szedni, vagy magas C vitamin tartalmú étellel, viszont kalciummal és magnéziummal együtt nem szabad.
aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

A vas felszívódását nagyon sok étel gátolja, emiatt legjobb lenne reggel éhgyomorra bevenni (ha ez nem kellemetlen számodra).


Alapvetően minden savas dolog segíti a felszívódást (pl. narancslé, citromlé, C-vitamin, alkohol, cukor), és minden hátráltatja, ami lefogja a savat (pl. savlekötők, magnézium).


Emellett amik még gátolják a felszívódást:


-A növények magjában lévő csírázásgátló fitinsav:

lisztek, gabonafélék: pékáru, tészta, rizs stb

kávé, csokoládé

dió, mogyoró, szezámmag stb


-Szója

-Glutén

-Tejtermékek

-Tojásfehérje

-Tea (zöld, fekete, borsmenta stb)

-Réz

-Tannin


A vas csak a patkóbélből tud felszívódni, vagyis azt kéne elérni, hogy az alatt a rövid idő alatt, amíg a bevett vas adagod éppen a patkóbeledben tartózkodik, addig ott ne legyen vele együtt olyan anyag, ami gátolja a felszívódást.

aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Miért lett lepontozva #3?
aug. 19. 16:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt még meg tudjátok írni, hogy a 2 óra elég vagy inkább 3 óra teljen el, mielőtt mást beveszek?
aug. 20. 06:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Fél óra bőven elég.
aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szedek vasat, magnéziumot is. A vasat éhgyomorra szoktam bevenni, magnéziumot 2 órával utána mert úgy tudom gátolja a felszívódást.
aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!