Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen hasmenésed betegség...

Milyen hasmenésed betegség lehet ez?

Figyelt kérdés

Lassan a 3. Hete vagyok benne 3-4 napos megszakításokkal egy hasmenős betegségben. Eleinte nem hatott rá se a szén se semmi ilyenkor használatos gyógyszer majd egy hét után elkezdtem normálisakat üríteni, aztán pár napra rá megint hasmenésem volt .Orvosnál voltam, székletmintát is adtam, annak még 2 hét mire megjön, sokat nem tudott mondani. Párommal együtt élünk, neki csak kis hasfájásai voltak, 1-2 hasmenés de nem olyan komoly mint nekem, ő jól van. Van valami “divatos” vírus mostanában vagy tapasztal valaki ilyen megbetegedést?

Köszi!



aug. 11. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Van hányós, hasemnéses vírus. De lehet, akár bakteriális fertőzés is. Majd a tenyésztés megmondja. Azért azt tudni kell, hogy ilyen esetekben a gyógyszerek mellett legalább olyan fontos a diéta. Első két nap sok folyadék, sóban főtt zöldségek (nem nyers!). Harmadik naptól lehet vajas pirítós, sajt, zöldségleves, kefír, joghurt. Negyedik naptól sonka, sovány húsok, tojás. Nyers zöldséget, gyümölcsöt csak az ötödik nap után, sajton és joghurton kívül egyéb tejterméket csak minimum 7 nap után lehet fogyasztani. Ha ezeket nem tartja be valaki, akkor idő előtt megterheli a gyulladt beleket és visszatér a hasmenés.
aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!