Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomás diasztolés értéke...

Mildred kérdése:

Vérnyomás diasztolés értéke lehet a kimerülés miatt magas?

Figyelt kérdés
Mértem 122/86 124/87 . Sokat utaztunk,kimerítő volt,stresszes is voltam. 27l

aug. 10. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
miért lenen ez magas? második érték 90ig normális tudtommal, ahogy a pulzus is . az első meg 130ig
aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát a pulzusom 108 volt emlékeim szerint
aug. 10. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A gond itt az alacsony pulzusnyomas, legalabb 40 egység kulönbseg kell legyen a szisztolés es diasztolés érték között.

Nálad ez 36, azaz 122-86

A magas pulzusnyomas érelmeszesedésre utalhat, jha nagyobb mint 60, a túl alacsony viszont szívelégtelenségre.

De előfordulhat túlsúly, vagy folyadékhiány esetén is hogy alacsonyabb, es persze stressz is gondolom befolyásolja. Nekem is ugyanez a problémám és én jöttem rá!

aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívelégtelenség eseten jellemző a magas pulzus, a szív kínlódik, fáradekonysag, szedules, vizesedés, de ezt okozhatja stressz is a vizesedésen kívül. Amíg a betegség kompenzalt formában van, addig a tünetek enyhék. Mikor dekompenzalodik, a szív mar nem bírja, pótolni az izomhianyt akkor lesz rosszabbodása a közérzetnek
aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond, a stressz miatt ilyen.
aug. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!