Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől szúrhat a szívemnél?...

Mitől szúrhat a szívemnél? Rákos lehetek?

Figyelt kérdés
Pár napja benyilal a szívemnél, szúró, de nem elviselhetetlen, de azért zavar. Főleg nyugalmi helyzetben fekve. Nagyon hipohonder vagyok, és félek. Az utóbbi időben ellustultam, híztam is. Illetve 13-14 évet dohányoztam (rendes cigi) és 1 éve váltottam iqosra, most fogom letenni ezt is, hogy megszűnik a heets, ilumát-tereát már nem veszek, illetve a rendes cigit már nemtudom elszívni, undorodom tőle, tehát arra se szokok vissza az biztos. Harmincas éveim elején járok, és fogalmam sincs mitől van ez a bal oldali “szívszúrás”. Menjek egyből CT-re?

aug. 7. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a cigit letenni jo otlet. Gratulalok.

beszelj a haziorvosoddal, o tud segiteni, hogy merre tovabb a szurassal kapcsolatban

aug. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a mellkasi szúrásból a rák az első tipped, akkor nem kicsit vagy hipochonder. Első körben azt kéne kezelni.
aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az persze... Rák... 🤦
aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
A rák nem szúr, hanem vág az ollójával.
aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Úgy mégis meddig akarsz a hipochondriáddal szenvedni??? Vagy direkte élvezed, legalább valaki sajnál, ha már más nem, akkor te magadat? Egyetlen okot mondjál, amiért van a legminimálisabb magyarázat is arra, hogy mért nem vagy képes besétálni a pszichiátriai szakrendelőbe, és közölni, hogy súlyos hipochonder vagy? Majd utána beszedegetni a gyógyszert, amit felír, és volt szorongás, nincs szorongás? CT-re meg ide-oda elmenni egyszerűbb, mint a pszichiátriára? És ha azzal jössz, hogy nem nem akarsz gyógyszert szedni, hát akkor menjél el terápiára. A legkevésbé se tudok együttérezni veled, ezt te okozod magadnak. Mert így érzed jól magad.

Kérdésre a válasz: Hogy jön a szívszúrás (megmondom: pszichés!) a rákkal össze? Szívrák?

aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy múltkor volt pár eü gondom (lábdagadás a bokámnál, izületi fájdalom olyan szinten, hogy nemtudtam lábra állni reggelente) és akkor is annyit mondott a háziorvosom, hogy ilyen fiatalon biztosra kizárja a szív-és érrendszeri betegséget illetve a vesét is. Holott nagyon mozgásszegény életmódom van (ülőmunka), + jó sok évnyi dohányzás mögöttem. Voltam laborba és valami gyulladás lehetett a szervezetemben, de nem mentem vele tovább, mert egyik napról a másikra elmúltak a panaszaim (durván vizesedett a lábam pár hétig) akkor is tartottam trombózistól, de szerencsére élek még. Nemtudom összefügg-e ez a két dolog, ez is most nyáron történt. Szóval biztos vagyok benne hogy vérvételre küldene csak. CT-t tényleg nem végeznek ha nem indokolja orvos? Legalább teljes képet kaphatnék a szerveimről
aug. 7. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
CT-re semmi szükség, különben is egy vagyon, kardiológusra csak a megnyugtatásod kedvéért igen. De ugyan áruld már el: hogy jött neked a szívszúrásból a rák? Milyen rák?
aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Hany eves vagy? Menj szivultrahangra! Kb: 15000 Ft. 5-6 csomag cigi ara, ha nem kapsz beutalot es maganba kell menni. De.....ha hypochonder,vagy inkabb azt kell kezelni !!!!
aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!