Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt nyáktömlő gyulladásos...

Volt nyáktömlő gyulladásos betegséged, műtéted? (Térdben)

Figyelt kérdés

Édesapám jelenleg emiatt fekszik kórházban. Eddig nem is tudtuk hogy ez létezik, ilyen betegség, ilyen “szerv”. Nagyon aggódik mi lesz. Pedig ezek állítólag rutin műtétek, kezelések. Ebbe még nem halt bele senki, azt mondják.

Jelenleg nyitva van a térde és be van csövezve, tisztítódik.

Ha tiszta lesz akkor összezárják, és 4 nap után hazajöhet, ha minden igaz.

Inkább lelkileg viseli meg az egész.


Kérem akinek volt ilyen nyáktömlős problémája, főleg térden. Ossza meg történetét. Hálásan köszönöm.


aug. 2. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Baker-cisztára gondolsz? Mert nekem az volt (van), viszont műtét nélkül megoldottuk, néha kicsit visszakacsint, de a térdem állapotának karbantartásával az is karbantartható.

Az oka porckopás, régebbi meniszkusz sérülés, amiről nem is tudtam. Tornával és fizioterápiával (diadinamikus elektroterápia, lézer) tettük rendbe, de nem ment gyorsan, úgy nagyjából fél év volt.

aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ez nem az. Ez nem kèpződő dolog. Hanem jelen levő, és ennek begyulladása a probléma.
aug. 21. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
A Baker-ciszta is a jelen lévő képletekből alakul ki, mert megtelnek szinoviális folyadékkal, holott nem kellene nekik. Be is gyulladhat. De utánanéztem, akkor te a burzitiszről beszélsz. Fizioterápiás módszerekkel ezt is lehet utókezelni, és érdemes is szerintem. Igaz, az én történetem akkor más, de anno én is azt hittem, hogy most már mindig fog fájni a térdem, szóval bele tudok érezni édesapád helyzetéber. Mielőbbi jobbulást kívánok neki!
aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a csípőmben volt nyáktömlőgyulladás (bursitis) nagyon fájdalmas volt, kaptam bele injekciót, az jó volt, de 2-3 hét volt a hatása, nem gyógyult meg egy injekciótól (nem tudom milyen volt, talán szteroid). Aztán hosszas gyógyszerszedés (Apranax) következett, attól a gyomrom készült ki, refluxom lett. Valahogy hónapok alatt panaszmentes lett a csípőm. Nem hallottam még olyant, hogy ezt műteni kellene, más probléma is volt ezen kívűl?
aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
+ balteriális fertőzés
aug. 29. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Valszeg sok folyadék is gyülemlett fel. Jobban van már?
aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!